Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. apríla 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

Spoločný základ dane z príjmov právnických osôb

BRATISLAVA 18. apríla – Európsky parlament dnes večer prerokuje návrh jednotného súboru pravidiel určovania základu dane pre podnikateľov, ktorí podnikajú súčasne vo viacerých členských krajinách EÚ (CCCTB). Navrhované pravidlá zvýšia konkurencieschopnosť EÚ, stimulujú hospodársky rast a tvorbu pracovných miest. Podľa odhadov by CCCTB mohla ušetriť podnikom 2 mld. €. Únia by sa zároveň stala príťažlivejšia pre zahraničných podnikateľov. Výrazne pozitívnym aspektom tohto návrhu je aj riešenie problematiky únikov do daňových rajov, ktoré existujú aj v rámci EÚ. Daňové úniky výrazne krátia príjmy štátnych rozpočtov. Dôsledné zdaňovanie výrazne pomôže oslabeným ekonomikám členských štátov, čo bude mať pozitívny dopad aj na ich sociálnu politiku. Daňová harmonizácia povedie k zefektívneniu daňového systému ako aj zlepšeniu výberu daní.

Monika Flašíková Beňová
Poslankyňa EP

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;nr

K téme

Jazdenkám sa darí aj v novom roku, AURES Holdings v januári prekonal predajný rekord Renomovaný šéfkuchár Martin Novák je ambasádorom prémiovej značky spotrebičov Miele

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.