Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. októbra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Spoločnosť UPC expanduje na východnom Slovensku

BRATISLAVA 17. októbra – Spoločnosť UPC BROADBAND SLOVAKIA kúpila v týchto dňoch prevádzku a majetok troch spoločností poskytujúcich televízne a internetové služby na východnom Slovensku. Ide o spoločnosti KID, TERMOSAT a S-Team, ktoré poskytujú telekomunikačné služby v mestách Košice, Rožňava, Stará Ľubovňa, Nová Ľubovňa, Rimavská Sobota, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou a Dobšiná, vrátane okolitých oblastí uvedených miest.

Spoločnosť UPC touto akvizíciou, jednou z najväčších na slovenskom trhu televíznych a internetových služieb za uplynulé roky, získala možnosť poskytovať svoje služby pre takmer 9 tisíc domácností v daných lokalitách. Cieľom spoločnosti UPC BROADBAND SLOVAKIA v nových lokalitách je rozšírenie a skvalitnenie súčasných služieb, ako aj investície do nových služieb digitálnej televízie, vysokorýchlostného internetu a telefónnych služieb.

Užívatelia služieb spoločností KID, TERMOSAT a S-Team mohli doteraz využívať zväčša iba služby analógovej káblovej TV a internetu. Po pripravovanej investícii do infraštruktúry a nových služieb, spoločnosť UPC týmto zákazníkom umožní prístup k digitálnej televízii so 130 stanicami vrátane 14 v HD kvalite, internetovým službám s rýchlosťou až do 120 Mbit/s a bezplatnému telefonovaniu.

„Zákazníci v uvedených mestách sa môžu tešiť na uvedenie najmodernejších digitálnych triple play služieb so značkou UPC. Som rád, že po skvalitnení sieťovej infraštruktúry a uvedení nových technológií, budeme môcť výhody a prednosti digitálneho sveta sprístupniť aj obyvateľom tých miest a obcí, v ktorých zatiaľ nie sú dostupné,“ uviedol v súvislosti s akvizíciou generálny riaditeľ spoločnosti UPC BROADBAND SLOVAKIA Martin Miller.

Služby UPC sú už dostupné v 41 mestách: Spoločnosť UPC BROADBAND SLOVAKIA bude po tejto akvizícii poskytovať svoje služby prostredníctvom káblovej siete spolu v 41 mestách. Menovite ide o mestá Bratislava, Košice, Žilina, Trnava, Banská Bystrica, Trenčín, Prešov, Poprad, Pezinok, Dunajská Streda, Šamorín, Nové Zámky, Štúrovo, Hlohovec, Levice, Želiezovce, Stará Turá, Bánovce nad Bebravou, Žiar nad Hronom, Zvolen, Lučenec, Sliač, Rajec, Dolný Kubín, Revúca, Svit, Spišská Nová Ves, Moldava nad Bodvou, Bardejov, Sabinov, Vranov nad Topľou, Michalovce, Strážske, Veľké Kapušany, Rožňava, Stará Ľubovňa, Nová Ľubovňa, Rimavská Sobota, Kráľovský Chlmec, Dobšiná a Čierna nad Tisou.

UPC BROADBAND SLOVAKIA, s.r.o. patrí medzi vedúce spoločnosti na Slovensku, poskytujúce televízne, internetové a telefónne služby. Je súčasťou spoločnosti Liberty Global, Inc. (NASDAQ: LBTYA, LBTYB), divízia UPC Broadband. Liberty Global je vedúcim medzinárodným poskytovateľom káblových služieb ponúkajúcich televízne služby, hlasové služby a vysoko-rýchlostný prístup k internetu. Liberty Global, Inc. prevádzkuje najmodernejšie širokopásmové komunikačné siete a pôsobí v 13 krajinách, najmä v Európe a Čile, kde poskytuje svoje služby pre 20 miliónov zákazníkov. Aktivity spoločnosti Libert Global taktiež zahrnujú významné mediálne a programové služby, ako je Chellomedia v Európe (údaje k 30.6.2012).

Ďalšie informácie o službách spoločnosti UPC BROADBAND SLOVAKIA záujemcovia získajú na infolinke 02 / 594 22 222, vo vysielaní infokanálu UPC Expres, na stránke www.upc.sk, na profile UPC na Facebooku, alebo osobne na zákazníckych strediskách.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Faster Than a Train: Byť rýchlejší ako vlak a správať sa ekologicky Sergej Loznica si v Košiciach prevezme Zlatú kameru

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.