Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. decembra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Spoločenská zodpovednosť ako súčasť podnikania CBA Slovakia

BRATISLAVA 18. decembra – Charita a filantropia sú v období Vianoc spomínané často a v rôznych súvislostiach. CBA Slovakia ich chápe ako prirodzenú súčasť zodpovedného podnikania, a to po celý rok. V roku 2012 podporila množstvo marginalizovaných skupín, handicapovaných, detské domovy aj miestnu komunitu.

„Prezentovať filantropické aktivity firmy nie je jednoduché. Ak o nich budeme hovoriť iba interne, označia nás sa sebeckých, ktorí nič nepodporujú, ak o nich budeme hovoriť verejne vyslúžime si nálepku firma public relations,“ uvádza viceprezident CBA Slovakia, s.r.o. Vladimír Kocúrek a pokračuje: „Vybrali sme si druhú cestu a nahlas hovoríme, že vždy radi podporíme dobrý zámer, a to po celý rok, nielen počas vianočných sviatkov. Cítime potrebu pomáhať tým, ktorí to skutočne potrebujú. Za posledné dva roky sme preto cielene rozdelili vyše 30 000  medzi niekoľko účelových sociálnych projektov.“

CBA Slovakia úzko spolupracuje s Centrom pre filantropiu, n.o., s ktorým vďaka grantovému programu „Seniori v našom meste“ posilnila v tomto roku vytváranie vzťahov a odovzdávanie skúseností medzi generáciami. Na základe rozhodnutia hodnotiacej komisie sme podporili šesť zmysluplných projektov v Lučenci. Mysleli sme i na mladšiu generáciu, a to podporou napríklad mladých športových talentov v JUDO KLUB KATSUDO v Lučenci.

CBA Slovakia sa stala aj hrdým partnerom projektu na podporu zariadenia Ôsmy svetadiel, ktoré pomáha ľudom s autizmom. V spolupráci s Nadáciou LINAJE podporila predaj charitatívneho produktu s osobnosťami slovenského kultúrneho života.

Peňažné poukážky vedenie spoločnosti odovzdalo riaditeľovi detského domova Dedina mládeže v Hurbanove, zástupcom detského domova v Hriňovej a poukážky na nákup v prevádzke CBA Slovakia využije aj detský domov v Handlovej a Centrum sociálnych služieb – Domino. Pri každom otváraní predajní DISKONT CBA putuje darčeková poukážka miestnemu sociálnemu zariadeniu alebo nadácii. Naposledy Združeniu na pomoc rodinám so zdravotne postihnutými deťmi NEZÁBUDKA zo Senca.

„Okrem podpory lokálnych projektov aktívne a celoslovensky vystupujeme proti nekorektnému a podozrivému ambulantnému predaju. Ten v mnohých prípadoch ohrozuje zdravie obyvateľov a spôsobuje značné daňové a odvodové úniky,“ uvádza V. Kocúrek a dodáva: „Chceme obhajovať záujmy slovenských podnikateľov a producentov. Z mnohými spolupracujeme už roky a aj vďaka výborným dodávateľsko-odberateľským vzťahom máme v regáloch najširšiu ponuku slovenských produktov. Ctíme si zákazníkov a počas roka im prinášame okrem výhodných cien i súťaže o hodnotné výhry.“

O CBA Slovakia
Obchodná spoločnosť CBA Slovakia, s.r.o. Lučenec vznikla v roku 2003, aj keď podnikateľské aktivity jej zakladateľov siahajú až do roku 1992. V súčasnosti prevádzkuje dva veľkoobchodné sklady a 334 maloobchodných prevádzok po celom území SR, členených do troch hlavných maloobchodným reťazcov CBA Potraviny, Cent Supermarket CBA a Diskont CBA. Spoločnosť zamestnáva približne 2 400 zamestnancov a je členom nákupnej aliancie CBA SK.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

dm je štvrtou najobľúbenejšou značkou na Slovensku Riaditeľ GLN Norbert Kyndl: Tomášička je výnimočná už 60 rokov, a to vďaka každému tomášičkárovi

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.