Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. júla 2016 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

SOVA Digital: Evolučné procesy Industry 4.0 treba brať vážne

Spoločnosť SOVA Digital napĺňa svoj strategický program zameraný na jednoduchý a bezproblémový nábeh klientov na vlnu technologických inovácií nazývaných Industry 4.0. Jeho súčasťou je priblíženie a vysvetlenie procesov a pojmov, poradenstvo v oblasti dizajnovania a optimalizácie výrobných procesov v podnikoch v súvislosti s globálnymi technologickými zmenami. Ak chcú firmy prežiť, musia byť schopné prispôsobiť sa zmenám. Evolučné procesy Industry 4.0 je potrebné brať vážne a začať, či pokračovať zodpovedne v prispôsobovaní.

Industry 4.0 alebo štvrtá priemyselná revolúcia je pomenovanie rozsiahlych zmien prudko vstupujúcich do súčasného priemyslu. Nositeľom týchto zmien je digitalizácia výrobkov, digitalizácia a optimalizácia všetkých podnikových procesov, vrátane služieb.

Napriek zintenzívneniu komunikácie témy Industry 4.0 výrobné závody nemajú jasnú predstavu o aktuálnych a budúcich nárokoch, ktoré na nich kladie. „V praxi sa stretávame práve s problémom neujasnenosti a nepochopenia evolučných procesov v priemysle. Tie sú dnes komunikované vo všeobecnej rovine bez konkrétnych návodov, riešení na mieru a potrieb jednotlivých podnikov. Podniky dnes síce zvažujú ako a kedy na aktuálne evolučné zmeny pripraviť svoje výroby, ale nevedia ako nastaviť reálne vykonateľnú stratégiu,“ informuje M. Morháč, riaditeľ SOVA Digital.

S riešeniami im pomáha SOVA Digital a poskytuje komplexný servis v oblasti dizajnovania výroby, zvyšuje kvalifikáciu pracovníkov, realizuje konzultačnú podporu, školenia. „Pripravili sme a vyvíjame komunikačné platformy, v ktorých vysvetľujeme problematiku, simulujeme procesy, ktoré približujú, popisujú a vysvetľujú riešenia digitalizácie a optimalizácie výroby v jednotlivých firmách. Jedným z krokov na tejto ceste je aj populárne spracovaná webová stránka industry4.sk, populárne prezentačné videá, školiace strediská, či simulačné zariadenia a ďalšie informačno-poradenské formáty pre jednoduchšie zorientovanie sa v téme, možnostiach a aplikáciách riešení,“ informuje M. Morháč a dodáva: „Usmerňujeme kroky svojich klientov na ceste Industry 4.0, vždy hľadáme reálne riešenia pre uplatnenie toho, čo je pre ich danú potrebu najúčinnejšie.“

Väčšina podnikov sa v posledných rokoch problematikou Industry 4.0 začala zaoberať a dnes by mali len pokračovať a použiť nástroje a princípy, ktoré ich posunú významnejšie vpred. Na aplikáciu Industry 4.0 neexistuje žiadna šablóna. Každá firma potrebuje unikátne riešenie zodpovedajúce jej stratégii rozvoja, charakteru výrobkov a výroby, trhu a predstáv manažmentu. Preto SOVA Digital pristupuje ku každému klientovi individuálne.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

4 detské knihy plné rozprávok, dobrodružstva a čarovnej atmosféry Valné zhromaždenie SKSI 2022 opäť potvrdilo správne smerovanie v SKSI

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.