Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. novembra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

SOŠ elektrotechnická v Žiline získala vybavenie od EEM

BRATISLAVA 26. novembra – Spoločnosť Elektroenergetické montáže, a. s. (EEM), dcérska spoločnosť Stredoslovenskej energetiky, a. s. (SSE), podporila rozvojový projekt Strednej odbornej školy elektrotechnickej v Žiline a dovybavila odbornú učebňu – Sieťový polygón, čím sa posilní úroveň praktického vzdelávania budúcich elektrikárov.

Vďaka daru od EEM, ktorý bol slávnostne odovzdaný 25. novembra 2013, môže Stredná odborná škola elektrotechnická v Žiline (SOŠE) doplniť a skvalitniť vybavenosť odbornej učebne, tzv. Sieťového polygónu. Tento bude slúžiť aj pre edukáciu so zameraním na „práce pod napätím,“ priestory sa zmultifunkčnia a študovňa bude doplnená o najnovšie odborné publikácie, výukové materiály a didaktickú techniku. V špecializovanej učebni je možné simulovať a vykonávať montáž vzdušného a káblového vedenia sietí, vykonávať montáž domových prípojok, káblových spojok a vykonávať revízie siete. Do učebne pribudnú moderné ochranné prostriedky, postroje pre práce vo výške, rukavice, ochranné prilby, montážna plošina a špeciálne náradie určené pre práce pod napätím.

„Sme škola s orientáciou na oblasť silnoprúdovej elektrotechniky. Dobré výsledky školy, historické poslanie a moderná vybavenosť ju predurčujú na vznik Centra odborného vzdelávania pre elektrotechniku v rámci Žilinského samosprávneho kraja. K tomuto prispela aj spoločnosť EEM,“ uviedol Štefan Domanický, riaditeľ SOŠE.

„EEM, ako spoločnosť, ktorá pôsobí v energetickom sektore, sa s radosťou zhostila tejto aktivity. Tešíme sa, že sme mohli podporiť práve Strednú odbornú školu elektrotechnickú v Žiline, z ktorej prichádzajú aj noví pracovníci, elektrikári, do našej spoločnosti,“ dodal Jozef Kuruc, generálny riaditeľ EEM.

EEM, dcérska spoločnosť SSE, ako jeden z najväčších hospodárskych subjektov v regióne, účinne pôsobí aj v oblastiach, ktoré majú vplyv na jeho rozvoj a život. Pomocou sponzoringových, či dobrovoľníckych, darovacích a charitatívnych aktivít sa snaží obsiahnuť viacero oblastí a pomáhať tak deťom hrať sa a športovo sa vyžiť, mladým ľuďom a študentom sa vzdelávať a rozvíjať svoje schopnosti. Týmto napĺňa svoju stratégiu zodpovedného partnera pri podpore obyvateľov v regióne svojej pôsobnosti.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Stredná odborná škola technická vo Vrábľoch je líder Rozvoj mladých talentov: Automobilové opravovne Ministerstva vnútra SR podporujú duálne vzdelávanie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.