Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. júna 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Soitron Group založila dcérsku spoločnosť v Bulharsku

BRATISLAVA 5. júna – Soitron Group, a.s., založila v bulharskej Sofii 100%-nú dcérsku spoločnosť s názvom Soitron. Expanziou na bulharský trh Soitron Group rozšírila svoje pole pôsobenia už na 5 krajín – medzi dcérske spoločnosti okrem bulharského Soitronu patrí aj Soitron, s.r.o. na Slovensku, Soitron s.r.o. v Českej republike, Datanet Systems v Rumunsku a Sekom v Turecku.

Po minuloročnej akvizícii tureckého Sekomu prišiel tentokrát impulz na rozšírenie skupiny do ďalšej krajiny z outsourcing divízie spoločnosti. Súvisí s dlhodobou spoluprácou so spoločnosťou Hewlett Packard (HP), pre ktorú Soitron dodáva služby v oblasti outsourcingu už viac ako 9 rokov. Bulharská pobočka Soitronu dodáva pre HP v Sofii outsourcingové a manažované služby. Historicky sme realizovali podobný projekt v Bratislave, čo bol jeden z kľúčových faktorov pri získaní zákazky.

Vďaka tejto spolupráci opäť posilňujeme naše partnerstvo voči HP pre ktoré poskytujeme globálne outsourcingové služby v Sk, CZ, RO, BG a TR, na základe podpísanej regionálnej zmluvy pre CEE a MEMA.

„Bulharsko vnímame ako veľmi progresívny trh. Historicky má veľmi dobrú vzdelanostnú štruktúru, veľké množstvo dobre jazykovo a technicky vybavených ľudí, čo boli tiež dôležité faktory pri zvažovaní vstupu na tento trh“, hovorí Tomáš Turkovič, Soitron.

Plánovaný obrat bulharskej pobočky Soitronu do konca roka 2013 je pol milióna EUR. Do budúcich rokov predpokladáme medziročný rast 15-20%. Dnes na projekte pracuje 28 zamestnancov, z toho 20 v Bulharsku, 7 ľudí na Slovensku a 1 v Českej republike.

Na globálnej úrovni budeme ďalej pokračovať v spolupráci aj s ostatnými významnými dodávateľmi Soitronu – Cisco, Microsoft, Avaya a ďalšími.

O spoločnosti Soitron:
Spoločnosť Soitron pôsobí na európskom trhu už viac ako 20 rokov ako info-komunikačný integrátor v oblasti IT Infrastructure, Unified Communications, CustomerInteraction, Content Management a Security. Našou filozofiou je snaha neustále napredovať, preto sme lídrom v zavádzaní unikátnych technológií a inovatívnych riešení. Svedčia o tom aj naše ocenenia ako IT firma roka 2010, Cisco Enterprise Partner of the Year 2010 či zaradenie medzi Veľkú päťku podľa Deloitte Technology Fast 50 (2011). V skupine Soitron pracuje viac ako 600 medzinárodných odborníkov, medzi ktorých patria aj profesionálne tímy v Českej republike, Rumunsku, Turecku a Bulharsku. Konsolidovaný ročný obrat spoločnosti za rok 2012 bol viac ako 113 mil. EUR.

Viac informácií o spoločnosti nájdete na www.soitron.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Top firmy tlmočili stredoškolákom, aké zručnosti od nich budú vyžadovať PELLEGRINI: Slovensko má Digitálnu koalíciu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.