Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. novembra 2014 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

SNS: Zakročme konečne tvrdo proti korupcii !

BRATISLAVA 8. novembra – Pokiaľ ide o poslancov nášho parlamentu, slabá pozornosť, venovaná korupčným rizikám, podporuje fungovanie nevhodnej zákulisnej rozhodovacej praxe. Podľa GRECO si situácia na Slovensku vyžaduje silnú pozornosť najmä v prípade kontaktov poslancov s lobistami a pri prijímaní darov a iných výhod.
SNS tiež zdôrazňuje, že viac krát upozornila našu výkonnú a zákonodarnú moc, že primerané presadzovanie pravidiel o zverejňovaní majetku a o konflikte záujmov si vyžaduje posilnenie kontrolných mechanizmov. Správa GRECO hovorí o posilnení mandátu parlamentného výboru pre nezlučiteľnosť funkcií.
Nízka úroveň dôvery verejnosti, nedostatočná transparentnosť a zodpovednosť, ako aj zraniteľnosť súdnictva (a do istej miery aj prokuratúry) a nevhodné politické zasahovanie si podľa GRECO v prípade Slovenska vyžadujú prioritnú pozornosť.
SNS pripomína, že je najvyšší čas venovať sa riešenie takýchto výhrad, ktoré mimoriadne poškodzujú záujmy občanov Slovenskej republiky doma i v zahraničí.
Podľa SNS by sa správou mali okamžite začať zaoberať príslušné parlamentné výbory s tým, že plénu NR SR – hoci aj na mimoriadnej schôdzi – navrhnú operatívne a efektívne riešenia tak, aby sme čo najskôr obmedzili dôvody na podobné výhrady.
Slovensko ešte do najbližších parlamentných volieb musí negatívne hodnotené okolnosti napraviť, pretože ďalšia kontrola GRECO je plánovaná práve na jar v roku 2016.

Andrej Danko
predseda SNS

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;zd

K téme

Slováci čoraz viac preferujú tipovanie volieb Národná koalícia predstavila kandidátku do eurovolieb. Predstavuje známych ľudí, ale aj nové tváre

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.