Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. januára 2015 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

SNS: Udelenie Radu Martina Rázusa – spojenie histórie s technológiou

BRATISLAVA 29. januára – Rad Martina Rázusa ako ocenenie významnej osobnosti za zušľachťovanie Slovenska udelí po prvý raz predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko v sobotu 31. januára 2015 v Liptovskom Mikuláši.
Udeľovanie tohto najvyššieho straníckeho vyznamenania významným osobnostiam za celoživotný prínos pre napĺňanie poslania a cieľov SNS schválilo predsedníctvo SNS na svojom programovom sneme na Táľoch v septembri minulého roka.
To, že predseda SNS historicky prvý raz udelí Rad Martina Rázusa v Liptovskom Mikuláši, má veľký symbolický význam. Slovenský básnik, dramatik, ale aj politik Martin Rázus sa narodil práve v metropole Liptova a neskôr bol dlhoročným predsedom Slovenskej národnej strany.
Po udelení vyznamenania SNS sa bude konať konferencia ohľadom problémov samosprávy, na ktorú potvrdilo účasť do 160 starostov či primátorov, nielen zo SNS či s podporou SNS. Národniari tak vytvorili priestor pre širokú diskusiu a výmenu skúseností ľudí, ktorí denno-denne riešia samosprávne problémy. Ústredné prezentácie budú venované stavu samosprávy, jej financovaniu a reformám a svoje poznatky prednesú práve vybraní starostovia a primátori, slovo bude mať aj predseda ZMOS Michal Sýkora.
SNS chce tiež vyzdvihnúť fakt, že slávnostný akt udelenia Radu Martina Rázusa, ako aj nasledujúca konferencia, budú transmitované obrazom aj zvukom v priamom prenose na webovú stránku Slovenskej národnej strany www.sns.sk . Na Slovensku ide o jedno z prvých vysielaní podujatia naživo na webovú stránku politickej strany. Na tomto pilotnom projekte sa so SNS podieľa spoločnosť Teraz Media a.s., ktorá prevádzkuje internetovú televíziu Tablet.tv na portáli teraz.sk.

Zuzana Kohútková
tlačová tajomníčka SNS

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Slováci čoraz viac preferujú tipovanie volieb Národná koalícia predstavila kandidátku do eurovolieb. Predstavuje známych ľudí, ale aj nové tváre

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.