Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. decembra 2014 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

SNS: Predaj elektrární oslabí štát!

BRATISLAVA 6. decembra – Slovenská národná strana (SNS) s veľkými obavami sleduje proces príprav na predaj 66-percentného podielu Slovenských elektrární do zahraničných rúk. Cieľom SNS je, aby bolo Slovensko silným štátom, tento postup však náš štát oslabuje a rozkladá.
SNS opakuje, že je vysoko znepokojujúci záujem maďarského MOL-u a maďarskej štátnej spoločnosti MVM o Slovenské elektrárne. MOL má už teraz významný vplyv v Slovnafte. A pokiaľ MOL a MVM dostanú do rúk elektrárne, bude ďalší náš strategický podnik v maďarských rukách. SNS to považuje za snahu maďarského premiéra Viktora Orbána mať páky na ovplyvňovanie slovenskej politiky – a to je vzhľadom na jeho doterajšie kroky voči maďarským menšinám mimo Maďarska, aj vzhľadom na najnovšie plány SMK vytvoriť na juhu Slovenska ,,istú“ formu autonómie, viac ako nebezpečné.
SNS sa tiež obáva – a na to takisto upozornila – že vzhľadom na úzke vzťahy Orbána s ruským prezidentom Putinom, sa zvyšuje riziko, že Slovensko bude pod energetickou kontrolou Ruska. V každom prípade toto riziko, že iný štát môže cez ekonomické páky ovplyvňovať našu vnútornú i zahraničnú politiku, vyvstáva.
Slovenská národná strana žiada vládu a premiéra, aby veľmi dôsledne zvážili kroky súvisiace s predajom 66-percentného podielu Slovenských elektrární! Tvrdíme, že strategické podniky patria do rúk štátu. Pokiaľ je ohrozená naša energetická bezpečnosť a možnosť rozhodovať o energetike, oslabuje to štát politicky i ekonomicky. Zisky strategických podnikov patria nám, nie cudzincom, pretože len my by sme mali rozhodovať o tom, na čo ich použijeme. SNS zároveň volá po vyvodení trestnoprávnej zodpovednosti za ekonomickú vlastizradu, akej sa dopustila tá vláda, ktorá podiel v Slovenských elektrárňach predala.

Andrej Danko
predseda SNS

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

mt

K téme

Slováci čoraz viac preferujú tipovanie volieb Národná koalícia predstavila kandidátku do eurovolieb. Predstavuje známych ľudí, ale aj nové tváre

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.