Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. augusta 2013 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

SNS: Na Slovensku sú si rovní a rovnejší!

BRATISLAVA 30. augusta – Vláda odklepla štátnu pomoc vo výške 15 miliónov eur len pre piatich investorov a to najmä vo forme daňových úľav. SNS upozorňuje, že takáto politika sa ukázala ako kontraproduktívna, pretože sa už mnohokrát ukázalo, že ak úľavy skončia, tzv. investori sa zbalia a odídu do krajín, kde je lacnejšia pracovná sila.
Udeľovanie investičných stimulov len niektorým vybraným firmám nie je fér voči domácim podnikom. Slovenská ekonomika je jednou z najatraktívnejších pre zahraničné podnikateľské subjekty. Určite je dobré, že sa týmto spôsobom zvyšuje zamestnanosť a štartuje slovenská ekonomika. Na druhej strane tieto výhody idú na úkor domácich podnikateľských subjektov, pre ktoré je podnikateľské prostredie na Slovensku likvidačné.
SNS žiada o opatrenia, ktoré by prioritne podporili slovenských podnikateľov, pretože terajšie podmienky firmám len zvýšili náklady, znížili flexibilitu pracovno-právnych vzťahov a pôsobia demotivačne pre rozvoj domácich firiem. Vláda si musí uvedomiť, že stimulácia slovenských podnikateľských subjektov naštartuje ekonomiku a prinesie príjmy do štátneho rozpočtu.
SNS opätovne žiada odbúrať administratívnu náročnosť týkajúcu sa napr. zakladania spoločností, či platenia daní a odvodov, žiada opätovné zavedenie rovnej dane a prijatie opatrení na osvetu týkajúcu sa spotreby domácich výrobkov, čoho dôsledkom bude pre slovenských podnikateľov väčší objem objednávok a následne potreba prijímať nových zamestnancov.

Andrej Danko
predseda SNS

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Slováci čoraz viac preferujú tipovanie volieb Národná koalícia predstavila kandidátku do eurovolieb. Predstavuje známych ľudí, ale aj nové tváre

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.