Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. februára 2015 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

SNS: Hlasujúci v referende ukázali svoju zodpovednosť

BRATISLAVA 8. februára – Ako predseda Slovenskej národnej strany sa chcem v mene všetkých členov SNS poďakovať tým, ktorí v sobotu 7. februára účasťou na referende a vhodením lístka do urien vyjadrili svoj názor a využili svoje právo názor vyjadriť.
Poďakovať treba tým, ktorí na referendové otázky odpovedali 3x áno, pretože podporili hodnoty tradičnej rodiny bez toho, aby urážali či znevažovali niektoré menšinové skupiny. Poďakovať treba však aj tým, ktorí odpovedali ,,nie“, pretože to je vyjadrenie názoru a využitie svojho najdemokratickejšieho práva angažovať sa vo veciach verejných v ľudovom hlasovaní.
Politici a verejní činitelia, ktorí otvorene nabádali na neúčasť a sami sa na hlasovaní nezúčastnili, ukázali nezodpovednosť a dehonestáciu systému demokratických mechanizmov riadiacich našu spoločnosť. Spoločnosť mohla vidieť takmer v priamom prenose lavírovanie a neochotu otvorene vyjadriť názor.
V každom prípade nás teší, že z vyše 900-tisíc zúčastnených voličov približne 90 percent odpovedalo na referendové otázky 3x áno. Je to dôkaz, že veľkej časti slovenskej spoločnosti nie je ľahostajný osud rodiny a osud detí.
Pre SNS je otázka možnej adopcie deti principiálnou záležitosťou. Referendum otvorilo tabuizovanú tému, ktorú politici alibisticky a potichu ignorujú, a čo je horšie – nenápadne a cielene sa dostáva do nášho právneho systému. Teší nás, že turbulencie okolo referenda otvorili diskusiu o hodnotových veciach v našej spoločnosti. Tá diskusia je prepotrebná a zostáva len dúfať, že bude pokračovať v odbornom duchu aj po uzatvorení volebných miestností.

Andrej Danko
predseda SNS

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

mt;ts

K téme

Slováci čoraz viac preferujú tipovanie volieb Národná koalícia predstavila kandidátku do eurovolieb. Predstavuje známych ľudí, ale aj nové tváre

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.