Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. augusta 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

SMS: Navrhuje vytvoriť post ministra pre šport

BRATISLAVA 26. augusta (SITA) – Strana moderného Slovenska (SMS) chce podľa jej predsedu Milana Urbániho do budúcna redukovať počet ministerstiev na osem, ale v rámci jednotlivých kabinetov popri štátnom ministrovi pre európske záležitosti plánuje vytvoriť aj nový post štátneho ministra pre telesnú výchovu a šport. Ako povedal dnes Urbáni, ak sa nebudeme venovať intenzívnejšie rozvoju telovýchovy a športu, budeme čím ďalej, tým viac sklamaní z výsledkov našich športovcov na svetových podujatiach a olympiádach, ak sa na ne vôbec dostanú. Mala by to mať na pamäti každá vláda.
Šport a kultúra sú odvetvia, bez ktorých sa dá žiť, ale každý vyspelý štát si podľa Urbániho chráni svoju kultúru, podporuje ju, a takisto si váži svojich športovcov a snaží sa vychovávať nových, ktorí budú reprezentovať svoje mesto, svoj región alebo svoj štát na medzinárodnej úrovni. „Lamentovať, že sme mohli lepšie uspieť na olympiáde v Londýne nestačí, ak nemáme vytvorené adekvátne podmienky pre prípravu, akcieschopnú organizátorskú štruktúru a finančné zabezpečenie. Olympijský výbor musí mať autoritu tak doma, ako aj medzinárodne. Chýba širšia športová základňa, likvidujeme telesnú výchovu a šport na školách a v mládežníckych oddieloch nevytvárame materiálno-technické a personálne zabezpečenie, aby sme sa mohli dostať na vyššiu úroveň v jednotlivých športových odvetviach, a to isté platí aj pre športové strediská a pre oddiely, ktoré prežívajú len vďaka nesmiernej snahe niekoľkých jednotlivcov,“ upozornil predseda SMS.
Na Slovensku podľa Urbániho chýba športová veda, zákon o športe už roky čaká na modernejšie a rozumnejšie paragrafy, a takisto zákon o sponzoringu, ktorý by umožnil vytvoriť lepšie podmienky na prípravu našich športovcov. Samotní športovci na Slovensku však musia prejaviť podľa Urbániho viac chcenia a pozitívnej agresivity, aby skokani nekončili na prešľapoch alebo, aby všetci neúspešní za svoje zlé výkony obviňovali každého, len nie seba. „Túžba víťaziť musí byť u športovca evidentná – divák vie prepáčiť aj horšie umiestnenie, ale za výkonom musí byť vidieť prípravu, bojovnosť a chuť vyhrávať,“ konštatoval Urbáni.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

mt;rp

K téme

Deň narcisov už po piatykrát v dm Ste poistený v Union zdravotnej poisťovni? Inšpirujte sa desiatkami tisícok ľudí a ušetrite aj na poistení auta či bývania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.