Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. novembra 2013 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

SMER-SD: Odporúča poslaneckému klubu schváliť vrátené zákony

BRATISLAVA 26. novembra – Predsedníctvo strany SMER- sociálna demokracia sa na svojom včerajšom zasadnutí (25. november) okrem vyhodnotenia výsledkov volieb do orgánov samosprávnych krajov venovalo aj dvom návrhom zákonov, ktoré vrátil prezident SR Ivan Gašparovič na opätovné prerokovanie Národnej rade SR.
Predsedníctvo strany SMER- sociálna demokracia odporúča poslancom NR SR za stranu SMER- sociálna demokracia prelomiť prezidentovo veto a opätovne schváliť dvojicu noviel zákonov o pomoci v hmotnej núdzi a o kolektívnom vyjednávaní. Súčasne odporúča poslancom NR SR neschváliť k spomínaným zákonom žiadne pozmeňovacie návrhy prezidenta SR.
Cieľom návrhu novely zákona o hmotnej núdzi nie je brať ľuďom dávku v hmotnej núdzi, ale zvýšiť aktivitu dlhodobo nezamestnaných pri riešení svojej situácie, prostredníctvom motivácie k zachovávaniu vlastných pracovných návykov a zručností. Solidaritu zvyšujeme obojstranne, participáciou aktivovaných ľudí na verejnom prospechu a zveľaďovaním prostredia miest a obcí pre všetkých. Rezort zároveň zvyšuje dávky valorizáciou po troch rokoch nezvyšovania dávok. Pripomíname, že základným predpokladom podmienky je, že občanovi takáto činnosť bude ponúknutá.
Navyše, v záujme motivácie k práci a zmiernenia rizika chudoby zavádzame osobitný príspevok (vo výške aktivačného príspevku) pre osobu, ktorá bola dlhodobo nezamestnaná, pred nástupom do zamestnania poberala pomoc v hmotnej núdzi a začala pracovať. Príspevok sa bude pri splnení podmienok poskytovať po dobu 6 mesiacov.
Cieľom návrhu zákona o kolektívnom vyjednávaní je najmä úprava podmienok rozširovania záväznosti kolektívnej zmluvy vyššieho stupňa na ďalších zamestnávateľov v príslušnom odvetví v záujme zabezpečenia spravodlivého odmeňovania a uspokojovania pracovných podmienok pre zamestnancov na Slovensku. Návrh zákona je v súlade s Ústavou Slovenskej republiky, s medzinárodnými zmluvami a medzinárodnými dohovormi, ktorými je SR viazaná, pričom rozširovanie záväznosti kolektívnej zmluvy vyššieho stupňa patrí medzi štandardné spôsoby používané vo vyspelých krajinách Európskej únie.
Dvojica návrhov bude prerokovaná parlamentom na 27. schôdzi NR SR, ktorá sa začína dnes 26. novembra 2013.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Segafredo získalo Značku kvality dTest Realitné fondy zaznamenali medziročný nárast 11,5 %. Pozitívne vyhliadky bude umocňovať trend klesajúcich úrokových sadzieb

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.