Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. októbra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovenský výrobok RIO H2O úspešný na výstave SIAL

BRATISLAVA 31. októbra – Jednotka medzi svetovými výstavami zameranými na potraviny hostila od 21. do 25. októbra vyše 5900 vystavovateľov. V stovke zúčastnených krajín ako Čína, Kanada alebo Mexiko, figurovalo i Slovensko. V rámci 19 výstavných sektorov reprezentovala našu krajinu slovenská spoločnosť z Dunajskej Stredy – McCarter, a.s. V sektore nápojov jej inovatívny produkt RIO H2O s dužinou a prírodným sladidlom stévia získal diplom odbornej komisie. Nápoj bol vystavený v SIAL Innovation Hall 6, kde boli len vybrané produkty s inovatívnym prínosom pre spotrebiteľov. Tri odborné poroty zaradili RIO H2O medzi vybrané výrobky vďaka inovatívnej receptúre, pozicioningu na trhu a merchandisingu.

„Ocenený nápoj na báze prírodného sladidla stévia RIO H2O predstavuje inovácie v segmente nápojov hneď v niekoľkých smeroch. Má o 68% menej cukru na 1 liter nápoja v porovnaní s existujúcimi ochutenými minerálnymi vodami na trhu. Obsahuje pramenitú vodu zo Žitného ostrova, kvalitnú citrónovú a pomarančovú dužinu, naopak neobsahuje umelé farbivá a konzervanty. Vyznačuje sa aseptickou produkciou a plnením kúskami dužiny – obe technológie patria vo výrobe nápojov k svetovej špičke. V súčasnosti sú na trhu dve varianty nápoja RIO H2O s citrónovou dužinou s pridaním stévie a RIO H2O s pomarančovou dužinou s pridaním stévie. Oba prémiové produkty sú dostupné v balení 1,5 l a 0,5 l, a to takmer vo všetkých sieťach,“ hovorí Ing. Milan Pašmík, člen predstavenstva, McCarter,

O významnosti výstavy SIAL svedčí aj to, že jej bránami tento rok prešlo vyše 150 000 návštevníkov a 1500 novinárov. Výstavný stánok McCarter okrem záujemcov navštívil aj slovenský veľvyslanec vo Francúzsku Marek Eštok, ktorý so zástupcami spoločnosti prerokoval možnosti rozvoja ďalšej spolupráce.

Okrem RIO H2O zaujal odbornú porotu nápoj Magic Vitamin Balls, ktorý ocenila za najlepší detských funkčný nápoj v rámci Beverage Innovation Functional Drinks Award 2012.

O spoločnosti McCarter, a.s.
Výrobno–obchodná spoločnosť s dlhoročnou tradíciou na trhu. Je najvýznamnejším slovenským výrobcom ovocných nápojov v balení TetraPak, a zároveň najväčší producent ovocno–zeleninových drení a koncentrátov v SR. Okrem vlastných značiek RIO, RIO Fresh, RIO H2O, Zeus, Tutti a V12 energy drink, je dovozcom a distribútorom renomovaných značiek Jana, Teekanne a Pasta Zara. McCarter je držiteľ certifikátu kvality ISO 9001. Spoločnosť zamestnáva približne 200 zamestnancov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Samsung podporuje dvoch nádejných mladých olympionikov zo Slovenska a Česka, skejtbordistu a plavkyňu Slovenskí dodávatelia sa v zahraničí presadzujú čoraz viac

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.