Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. júna 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovenský výrobca nápojov RIO opäť zaujal

BRATISLAVA 4. júna – V uplynulých dňoch sa v jednom z najväčších historických mestských centier v Európe – v holandskom Amsterdame konala významná medzinárodná potravinárska výstava PLMA. Každoročne sa jej zúčastňujú popredné svetové spoločnosti s cieľom prezentovať technologickú vyspelosť svojich výrobných kapacít.

Jej súčasťou je už tradične aj slovenský výrobca ovocných a zeleninových štiav RIO a ZEUS – spoločnosť McCarter a.s., ktorá už viac ako rok používa unikátnu výrobnú technológiu aseptického plnenia za studena, ktorá umožňuje produkovať ovocné nápoje s kúskami a tak inovatívne vyrábať produkty s vysokou pridanou hodnotou výhradne z prírodných surovín bez použitia chemickej konzervácie. Jedinečnosť a vyspelosť tejto výrobnej technológie viedla k expanzii spoločnosti McCarter a.s. v zahraničí, dôkazom čoho je spolupráca s thajskou spoločnosťou SAPPE, pre ktorú vyrába nápoje s veľkými kúskami aloe vera predávaných v celej Európe.

Po nedávnom úspechu na 25. ročníku medzinárodnej výstavy SIAL v Paríži, na ktorej získali ocenenie odbornej komisie inovatívny produkt RIO H2O s dužinou a prírodným sladidlom stévia, prihlásila na tohtoročnej výstave PLMA spoločnosť McCarter a.s. do súťaže inovatívnych produktov svoje ďalšie dve novinky, ktoré zaujali odbornú porotu natoľko, že boli oba vybrané ako inovácie a vystavené v oddelení inovácii – Idea Supermarket. Za posledný rok je to už štvrté ocenenie z medzinárodnej výstavy, ktoré spoločnosť získala.

Úspešným výrobkom sa stal špeciálny kokosový nápoj so vznášajúcimi sa kockami z kokosového mlieka Coco Drink, ktorý tiež zaujal nemeckú spoločnosť Bauer Fruchtsäfte natoľko, že viedol k rozbehnutiu vzájomnej spolupráce. Pre slovenský a český trh bude tento nápoj distribuovaný pod slovenskou značkou RIO.
Ďalším oceneným produktom bol prírodný koncept – zelený čaj s plávajúcimi vitamínovými guľôčkami – Bubble Tea vyrábaný pre nemeckého odberateľa pod značkou COOBO Bubble Tea.

Kvalita a neustále inovácie sú základom dlhodobo vedúcej pozície slovenskej značky RIO na slovenskom trhu, kde úspešne konkuruje poľskej značke Relax, českej značke Hello a rakúskej značke Rauch. Spojenie kvality, inovácií a unikátnej výrobnej technológie je zároveň aj základom úspechu spoločnosti McCarter a.s. na medzinárodných výstavách a rastúceho počtu aktivít na zahraničných trhoch.

O spoločnosti McCarter, a.s.
Výrobno–obchodná spoločnosť s dlhoročnou tradíciou na trhu. Je najvýznamnejším slovenským výrobcom ovocných nápojov v balení TetraPak, a zároveň najväčší producent ovocno–zeleninových drení a koncentrátov v SR. Okrem vlastných značiek RIO, RIO Fresh, RIO H2O, Zeus, Tutti a V12 energy drink, je dovozcom a distribútorom renomovaných značiek Jana, Teekanne a Pasta Zara. McCarter je držiteľ certifikátu kvality ISO 9001. Spoločnosť zamestnáva približne 200 zamestnancov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Silný impulz pre kapitálový trh na Slovensku Súťaž kamenných predajní Visa Slovak Top Shop 2023 vyhrala čokoládovňa LYRA z Ivanky pri Nitre

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.