Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. septembra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovenský finančník prekonal Guinnessov svetový rekord

BRATISLAVA 24. septembra – Včera bol v hlavnom meste Rumunska prekonaný svetový rekord v príprave najväčšieho zeleninového šalátu. Ruku k dielu pridal aj Slovák a známy finančník Peter Krištofovič.

Najväčší zeleninový šalát spolu vytvorilo 1200 dobrovoľníkov. Na prekonanie rekordu potrebovali 6 ton paradajok, 4 tony uhoriek, 4 tony hlávkového šalátu, 2 tony papriky, 2 tony mrkvy, 2 tony cibule, 400 kg olív, 800 litrov olivového oleja a nakoniec 400 kg soli.Šalát pripravili do obrovskej nádoby, ktorá bola dlhá 18 metrov, vysoká 90 centimetrov a široká 3 metre. Celková váha pripraveného rumunského šalátu bola až 19050 kg.

Peter Krištofovič, majoritný akcionár Salve Group, a.s., netajil svoje nadšenie: „Zúčastniť sa tohto podujatia bolo pre mňa fantastickým zážitkom. Spoločne sme vytvorili najväčší šalát na svete a tým sme pomohli aj najchudobnejším ľuďom tejto krajiny.“ Viac ako 400 000 porcií bolo rozdaných do charitatívnych centier, do domovov dôchodcov a ľuďom žijúcim na okraji spoločnosti.

Podujatia sa zúčastnil aj Bill Pienias, Co – CEO Salve Group, a.s. „Krédom našej spoločnosti je pomáhať ľuďom k tomu, aby sa stali zdravými a bohatými. V Rumunsku naša spoločnosť patrí medzi najväčšie.“ Peter Krištofovič upresňuje: „V tejto krajine máme cez 100 000 spolupracovníkov. Okrem Rumunska pôsobíme samozrejme aj na Slovensku, v Česku a na Ukrajine. A máme víziu spôsobiť aj v ďalších krajinách sveta.“
O Salve Group

Salve Group je európska finančná skupina zaoberajúca sa distribúciou produktov, ktoré vytvárajú finančnú nezávislosť pre rodiny a jednotlivcov. Firmy Salve Group majú rôzne systémy práce i produkty a zameriavajú sa na rôzne cieľové skupiny. Salve Finance, ako prvá zo spoločností skupiny Salve Group, vznikla v roku 1996. Salve Group pod vedením Petra Krištofoviča, buduje unikátnu sieť zabezpečujúcu finančné a nefinančné produkty v Slovenskej republike, v Českej republike, na Ukrajine a v Rumunsku. Organizátorom podujatia, na ktorom bol prekonaný svetový rok v najväčšom zeleninovom šaláte, bola spoločnosť Salve Club – dcérska spoločnosť Salve Group v Rumunsku, ktorá má v Rumunsku v súčasnosti viac ako 100000 spolupracovníkov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Orange Podcast roka 2024 oznamuje nominácie, začína sa hlasovanie verejnosti Štátny tajomník Slavomír Partila ocenil tréningy O2 Športovej akadémie Mateja Tótha. Stretol sa na nich s deťmi aj so samotným Matejom

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.