Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. júna 2015 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovenský dodávateľ sa s produktom presadil aj v zahraničí

BRATISLAVA 11. júna – Spolupráca obchodu a výrobcu často prerastie aj za hranice Slovenska. Príkladom je úspech tekutej marinády v tube, ktorú neďaleko Trnavy vyrába firma Progast pre Tesco. V minulom roku sa marináda etablovala na slovenskom a českom trhu, tento rok si svojich zákazníkov našla v maďarských obchodoch Tesco.

„Spojením našich skúseností a skúseností Tesca sa nám podarilo pripraviť pre zákazníka skutočne lákavý produkt, ktorý v súčasnosti ponúkame už na viacerých trhoch,“ vyhlásil Pavol Kvasnica, majiteľ spoločnosti Progast.

Práve firma Progast v spolupráci s maloobchodnou sieťou Tesco vyrába marinádu na prírodnej báze v praktickej tube. Zákazníci ju môžu nájsť v obchodoch Tesco v deviatich rôznych príchutiach.

„Marináda predstavuje atraktívny produkt z viacerých hľadísk. Ide o výrobok stvorený pre grilovaciu sezónu, ide o kvalitný produkt bez prídavných látok a zároveň autori mysleli na inovatívne praktické balenie. Nie je prekvapením, že sa tovar stretol s úspechom i za hranicami Slovenska,“ pridáva sa Peter Piešťanský, manažér komerčného oddelenia spoločnosti Tesco.

Spoločnosť Progast je príkladom úspešného slovenského potravinára. Firma vznikla už v roku 1991. Zamestnáva viac ako 100 ľudí a svoje výrobky exportuje aj na východoeurópske trhy ako je napríklad Bielorusko, Rusko alebo Kazachstan. Každý rok dosahuje nárast tržieb päť až desať percent.

Progast a Tesco však nespolupracujú len v rovine vývoja a predaja marinády. Obe spoločnosti zároveň spojili sily aj pri promo akcii celkovej grilovacej sezóny so značkou „Tesco Gril“. Grilmajster z firmy Progast totiž predstavuje produkty po celom Slovensku. Stačí, ak si zákazník zakúpi jeden z produktov Tesco Gril a za odmenu sa môže zapojiť do ochutnávky Tesco výrobkov na gril a ako darček dostane napríklad nealko nápoj. Najbližšie ochutnávky prebehnú v hypermarkete Tesco vo Zvolene (12.6.), v Banskej Bystrici (13.6.), v Košiciach (19.6.) a v Prešove (20.6.).

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

Odporúčané články

Ľadová sezóna 2 (Norm of the North: Keys to the Kingdom) Chlebodarca pomôže rodinám v núdzi preklenúť ťažké časy. Jeden cent z každého predaného chleba daruje rodinám o. z. BILLA ľuďom

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies