Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. mája 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovensko získalo 2 medaily na olympiáde mladých vynálezov

BRATISLAVA 2. mája – Víťazi Celoštátnej súťažnej prehliadky bádateľských projektov žiakov stredných škôl – Scientia Pro Futuro 2011, ktorí postúpili na 6. Medzinárodnú olympiádu projektov mladých vynálezcov (6th International Young Inventors Project Olympiad – IYIPO), na olympiáde uspeli – získali jednu striebornú a jednu bronzovú medailu.

Ján Deván a Alžbeta Devánová, žiaci Gymnázia Ľ. Štúra v Trenčíne, za projekt s názvom „Floristický výskum vstavačovitých (Orchideaceae) Kochanovskej a Chocholanskej doliny v strednej časti Bielych Karpát a zdokumentovanie vybraných morfologických znakov druhu Anacamptis morio“ získali bronzovú medailu. Emília Petríková, žiačka Gymnázia J. G. Tajovského v Banskej Bystrici, ktorá súťažila s projektom s názvom „Vplyv zinku na rôzne vývinové štádia fazule záhradnej (Phaseolus vulgaris L.) získala striebornú medailu. Ocenenia si víťazi prevzali z rúk Ministra školstva a vedy Gruzínska Dimitri Shashkiniho počas slávnostného odovzdávania ocenení.

IYIPO každoročne organizuje Ministerstvo školstva a vedy Gruzínska a patrí medzi uznávané medzinárodné projektové olympiády. Tohtoročný 6. ročník sa uskutočnil v dňoch 27. až 29. apríla 2012 v Tbilisi. Na otváracom ceremoniáli vystúpil prezident Gruzínska Michail Saakašvili a veľvyslanec EU v Gruzínsku. Na IYIPO súťažilo viac ako 200 nadaných žiakov stredných škôl v oblasti vedy a techniky zo 40 štátov z celého sveta so 120 kvalitnými bádateľskými projektmi. Viac informácií o súťaži nájdete na www.iyipo.ge.

Na 6. Medzinárodnú olympiádu projektov mladých vynálezcov žiaci postúpili z Celoštátnej súťažnej prehliadky bádateľských projektov žiakov stredných škôl – Scientia Pro Futuro 2011. Súťaž Scientia Pro Futuro vyhlasuje a organizuje občianske združenie Mladí vedci Slovenska v spolupráci so spoluorganizátorom Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR. Bližšie informácie o súťaži nájdete na internetovej adrese www.scientiaprofuturo.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Až 90 % opýtaných neje dostatok ovocia a zeleniny. Novou kampaňou to chce BILLA zmeniť. V jej obchodoch nájdete až do 80 % slovenskej produkcie Na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného auta?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.