Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. septembra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovensko pomáha Moldavsku s rozvojom občianskej spoločnosti

BRATISLAVA 24. septembra – Slovenské skúsenosti s budovaním aktívnej a stabilnej občianskej spoločnosti sú v Moldavsku veľmi žiadané. Vyplynulo to zo série minulotýždňových stretnutí, ktoré v moldavskom Kišiňove absolvovali predstavitelia Slovenskej atlantickej komisie so zástupcami parlamentu, Ministerstva zahraničných vecí a európskej integrácie, ako aj mimovládnych a medzinárodných organizácií.

Rozvíjajúcu sa moldavskú občiansku spoločnosť trápi množstvo problémov, najvýraznejšími z nich sú predovšetkým nedostatok finančných zdrojov a slabý vplyv na fungovanie a smerovanie krajiny. Pozornosť predstaviteľov moldavských mimovládnych organizácií sa preto v súčasnosti zameriava na Stratégiu rozvoja občianskej spoločnosti Moldavska na roky 2012 – 2015.Jej schválenie vládou a parlamentom, ktoré by malo prísť v priebehu najbližších týždňov, má podľa očakávaní vytvoriť pozitívne prostredie pre riešenie týchto problémov.

Dôležitým pre úspech tejto Stratégie je však skutočná implementácia jej záverov a odporúčaní. Práve tu môže Slovensko výrazným spôsobom pomôcť. Moldavskí predstavitelia totiž prejavili veľký záujem o slovenské skúsenosti s tvorbou potrebnej legislatívy a s jej efektívnym presadzovaním. Zároveň, Slovensko vie poskytnúť svojim moldavským partnerom aj ďalšie know-how z obdobia budovania aktívnej a stabilnej občianskej spoločnosti. Pre Moldavcov je zaujímavá najmä oblasť fundraisingu a policy-shapingu.

Séria stretnutí predstavuje prvú fázu projektu Slovenskej atlantickej komisie „Moldavsko bližšie k Európe: Podpora moldavskej občianskej spoločnosti a zdravého podnikateľského prostredia“, ktorý bude pokračovať aktivitami zameranými na transfer slovenských skúseností z obdobia demokratickej tranzície a reformných procesov. Projekt je finančne podporený z prostriedkov SlovakAid.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Príďte s rekreačným poukazom na Liptov. Región má pestré možnosti ubytovania Matúšova zem láka turistov na cyklotrasy a prírodné krásy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.