Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. októbra 2017 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovenskí programátori zo spoločnosti MATSUKO postúpili do finále Startup World Cup&Summit. Košický startup zabojuje o investíciu viac ako 1 milión dolárov.

PRAHA 10. októbra 2017 – Medzinárodná startupová súťaž Startup World Cup & Summit pozná mená finalistov. Do stredoeurópskeho kola z ktorého vzíde zástupcu pre svetové finále, sa slovenský zástupca ocitol v spoločnosti troch startupov z Českej republiky, po jednom zástupcovi má Maďarsko, Holandsko, Poľsko, Rakúsko a Nemecko. Posledného – desiateho – finalistu vyberie špeciálny porota zo zvyšných 41 projektov z TOP 50 až v deň konania SWCS, teda 17. 10. v pražskej Lucerne.

„335 projektov z 29 krajín, záujem o SWCS 2018 prekonal všetky naše očakávania. Myslím si, že tento záujem potvrdzuje, že pripravovaná októbrová konferencia Startup World Cup & Summit bude naozaj najväčšou startupovou udalosťou tohto roka v centre Európy,“hovorí Radka Horáková, spoluorganizátorka SWCS a CMO startupového inkubátora UP21.

Slovenskú scénu bude reprezentovať startup MATSUKO (inteligentný holografický sprievodca nie len pre deti). MATSUKO je kreatívne technologické štúdio využívajúce know-how z videohier v komerčných a vzdelávacích inštaláciách Mixed Reality. Proti ním bude stáť napríklad maďarský startup EVA (špeciálne okuliare pre slepcov), nemecký food startup FoPo (spracovanie prezretého ovocia a zeleniny do podoby prášku) alebo české stratupy Angee (autonómny bezpečnostní systém) a mySASY (pokročilý nástroj pre zdravotní diagnostiku).

1MILIÓN PLUS DOLÁROV10 finalistov bude súťažiť o cestu do Silicon Valley a možnosť odviesť si 1 milión dolárov v investičných peniazoch. V rámci pražského regionálneho finále získajú tri startupy z top 50 predschválenú možnosť umiestniť crowdfundingovou kampaň na Fundlift a jeden z nich zároveň investíciu až vo výške 100 000 dolárov od generálneho partnera akcie slovenského investičného holdingu Mayfair Assets.

TVORCA ANGRY BIRDS PRÍDE DO PRAHYFinálny je už tiež program konferencie. „Posledným potvrdeným spíkrom je investor, podnikateľ a jeden z tvorcov celosvetovo úspešnej mobilnej hry Angry Birds Peter Vesterbacka, ktorého magazín Time v roku 2011 zaradil medzi sto najvplyvnejších ľudí sveta,“ predstavil jedného z hlavných vystupujúcich spoluorganizátor konferencie Václav Pavlečka, CEO Air Ventures. Ďalej sa v hlavnej sále na Inspiration stage predstaví Frank Salzgeber (head of Technology Transfer Programme Office, Európska vesmírna agentúra), Andres De León (COO, Hyperloop Transportation Technologies), Otto Fabri (principal engineer, Faraday Future, a dizajnér, ktorý pomáhal vytvoriť podobu vozidla Tesla Model S),David Pavlík (softvér program manager, Space X) a globálny influencer, aktivista a fotografBenjamin Von Wong. Vstupenky sú stále k dispozícii na www.swcsummit.cz.

PREHĽAD FINALISTOV

Angee Česká republika
EVA – Extended Visual Assistant Maďarsko
Insider Navigation Rakúsko
Magnitude Space Holandsko
MATSUKO Slovensko
mySASY – Spectral Analysis, Sport Assessment System Česká republika
StethoMe™ Poľsko
Vistag Česká republika
FoPo GmbH Nemecko

VIAC O STARTUP WORLD CUP & SUMMITStartup World Cup & Summit (SWCS) je unikátnym spojením dvoch najvýznamnejších startupových konferencií posledných rokov. Startup World Cup je celosvetová startupová konferencie a súťaž organizovaná venture kapitálovým fondom Fenoxy. Vznikla priamo v Silicon Valley s cieľom podporiť celosvetové inovácie, prepojiť startupový ekosystém, otvoriť dvere talentovaným podnikateľom a identifikovať 20 najlepších startupových projektov na svete. Víťazi regionálnych kôl sa stretnú 18. 5. 2018 vo veľkom finále priamo v Silicon Valley, v ktorom budú so svojimi projektmi bojovať o investíciu vo výške 1 milióna dolárov a viac. Startup Summit je potom tradičnou, rýdzo českou konferencií, ktorú organizuje investičný fond Air Ventures. História konferencie siaha do roku 2012 a vystúpili na nej spíkri z najznámejších globálnych korporácií i startupov – od editorov TechCrunch cez šéfov Startupbootcampu a zakladateľa nádejných startupov ako Kiwi.com po korporátnych kapitánov ako Andre Wehrner zo Škoda Auto alebo Tomáš Budník z O2. Viac informácií nájdete na www.swcsummit.com.

VIAC O AIR VENTURESAir Ventures je inovatívnym fondom a startupovým inkubátorom, ktorý sa zameriava predovšetkým na projekty v ranej fáze existencie. Air Ventures inkubuje mladé firmy s nadšenými a talentovanými tímami z celého regiónu strednej a východnej Európy a investuje do nich. Viac informácií nájdete na airvcs.com.

K téme

Štúdia spoločnosti Amazon o budúcnosti práce a kariérnom rozvoji odhalila, že 1 z 2 slovenských pracovníkov uprednostňuje pre úspešný kariérny rast odbornú prípravu na pracovisku pred vysokoškolským vzdelaním Päť slovenských vedkýň sa zúčastní na prestížnej letnej škole o malých modulárnych reaktoroch

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.