Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. februára 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovenská pošta vyhlásila nový ročník súťaže o najkrajší list

BRATISLAVA 11. februára – Slovenská pošta v spolupráci s Ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR vyhlásila súťaž o najkrajší list. „Ako hudba ovplyvňuje naše životy“ – tak znie aktuálna téma tejto celosvetovej súťaže. V rámci už jej 43. ročníka môžu žiaci písať svojmu kamarátovi, či inému človeku o krásach a hlbokom význame hudby. Súťaže sa môžu zúčastniť deti a mladí ľudia do 15 rokov. Uzávierka je 31. marca 2014.

Základnou podmienkou je, aby boli príspevky písané formou listu. Listy na zadanú tému môžu byť písané rukou alebo na počítači v rozsahu od 500 do 800 slov. Keďže ide o celosvetovú súťaž, víťazný slovenský list bude preložený do anglického jazyka a poslaný do celosvetového kola súťaže. Listy bude posudzovať komisia zložená zo zástupcov Slovenskej pošty a Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Autor/ka prvého víťazného listu získava päťdňový pobyt v slovenských horách s rodičmi/prípadne súrodencami. Víťaz/ka, ako aj autori listov, ktorí sa umiestnia na druhom a treťom mieste získajú od Slovenskej pošty diplom, hodnotný album poštových známok a ďalšie vecné ceny. Okrem toho partner súťaže – internetové kníhkupectvo Martinus.sk venoval do súťaže 10 elektronických čítačiek kníh, ktoré dostanú autori TOP desiatky najkrajších listov.

List, ktorý je potrebné označiť heslom: Súťaž o najkrajší list, posielajte na adresu Slovenská pošta, Odbor komunikácie, Partizánska cesta 9, 975 99 Banská Bystrica alebo na e-mailovú adresu najkrajsilist@slposta.sk.

Víťaz/ka aktuálneho ročníka bude známy/a koncom apríla 2014 na webovej stránke www.posta.sk v sekcii Súťaž o najkrajší list.

Listová komunikácia je stále živá aj napriek výraznému pokroku elektronických služieb. Svedčí o tom aj 300 miliónov listových a balíkových zásielok 1. a 2. triedy, reklamných adresovaných zásielok a poštových peňažných poukazov, ktoré Slovenská pošta prepraví každý rok. Hlavným poslaním súťaže o najkrajší list je zachovanie tradičnej listovej komunikácie, ktorá má omnoho osobnejší charakter ako komunikácia elektronická.

Z histórie súťaže:

V roku 2013 sa do súťaže o najkrajší list zapojilo takmer 1000 detí a mladých ľudí z celého Slovenska, ktorí písali listy na nosnú tému ochrana VODY. Vo väčšine listov odznelo vyznanie solidarity s Afrikou, ako s krajinou, ktorá najviac trpí nedostatkom vody. Z listov bolo cítiť, že si deti a mladí ľudia uvedomujú protiklad Slovenska – ako krajiny s veľkou zásobou pitnej vody a Afriky, kde je vody nedostatok. Deti zároveň radili, ako by sa malo šetriť vodou a chrániť ju. Zo všetkých rád najčastejšie odzneli príklady ako nenechávať tiecť vodu pri umývaní zubov, viac sa sprchovať ako kúpať vo vani, neumývať autá v potokoch a nevyhadzovať odpadky na čierne skládky. Najkrajší list v roku 2013, ktorý vybrala komisia zložená zo zástupcov Slovenskej pošty a Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, napísala len deväťročná Alexandra Šarmírová z Bohdanoviec nad Trnavou.

V roku 2012 písali deti listy svojmu obľúbenému športovcovi, v ktorom mu povedali, čo pre nich znamenajú olympijské hry. V roku 2011 zase v listoch kamarátovi alebo ľubovoľnému človeku vysvetľovali, prečo je dôležité chrániť lesy.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Tauris postavil v Košiciach moderné logistické centrum. Zefektívni distribúciu, zníži dopad na životné prostredie a zlepší pracovné podmienky pre zamestnancov V Nitre vznikla prvá slovenská komandória

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.