Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. augusta 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Slováci považujú Lidl za najkvalitnejší maloobchodný reťazec

BRATISLAVA 19. augusta – Ako odhalil prieskum QUDAL – QUality meDAL uskutočnený na Slovensku, Slováci považujú medzinárodný maloobchodný reťazec Lidl za najkvalitnejší na slovenskom trhu.

V prvom prieskume QUDAL – QUality meDAL na Slovensku respondenti uviedli, že Lidl je najkvalitnejším medzinárodným maloobchodným reťazcom pôsobiacim na slovenskom trhu.

Toto je výsledok prvého prieskumu QUDAL – QUality meDAL na Slovensku, ktorý realizovala švajčiarska organizácia ICERTIAS – International Certification Association GmbH. Organizácia meria skúsenosti a spokojnosť občanov s kvalitou ponúkaných produktov a služieb.

Prieskum QUDAL – QUality meDAL sa na území Slovenska uskutočnil v máji 2014, a to na vzorke 1200 respondentov. Respondentmi boli občania Slovenska nad 15 rokov, ktorí používajú internet a zúčastnili sa on-line prieskumu QUDAL. Prieskum sa uskutočnil prostredníctvom webového dotazníka použitím metódy CAWI – DEEPMA (Computer Assisted Web Interviewing – Deep Mind Awareness (Dotazníkové šetrenie v prostredí internetu)).

V kategórií medzinárodné maloobchodné reťazce sme respondentom položili túto otázku:
„Uveďte názov MEDZINÁRODNÉHO (ZAHRANIČNÉHO) maloobchodného reťazca, ktorý podľa vašej osobnej skúsenosti a názoru ponúka absolútne najvyššiu úroveň kvality na slovenskom trhu.“

Najviac opýtaných odpovedalo: Lidl.

Podľa hlasovania Slovákov, ktorí sa zúčastnili prieskumu QUDAL – QUality meDAL, môžeme uzavrieť, že Lidl ponúka slovenským zákazníkom pri nákupe absolútne najvyššiu kvalitu spomedzi všetkých zahraničných maloobchodných reťazcov.

Je dôležité spomenúť, že prieskum QUDAL nemeria podiel na trhu ani silu značky, ale výhradne iba skúsenosť, spokojnosť s kvalitou služby a ponuku trhu tak, ako ich vnímajú opýtaní.

Metodika a vzorka
Prieskum QUDAL – QUality meDAL – Slovensko 2014/2015 vykonala švajčiarska organizácia ICERTIAS – International Certification Association GmbH na území Slovenska v máji 2014 pomocou on-line prieskumu a metódy CAWI – DEEPMA (Computer Assisted Web Interviewing – Deep Mind Awareness). Zúčastnilo sa ho 1200 občanov Slovenska nad 15 rokov, ktorí používajú internet. Prieskum pokryl celé územie Slovenska.

O projekte QUDAL
QUDAL – QUality meDAL (www.qudal.com) je projekt švajčiarskej organizácie ICERTIAS – International Certification Association GmbH (www.icertias.com).

Projekt QUDAL skúma a oceňuje subjekty (produkty, služby, médiá, verejné osoby, kultúru a šport atď.), ktoré podľa názoru občanov, t. j. samotných spotrebiteľov, ponúkajú na danom území najvyššiu úroveň kvality.

Cieľom projektu QUDAL je upozorniť verejnosť na dôležitosť kvality pri každodennom výbere, na právo občanov na produkty najvyššej kvality, ako aj uľahčiť a zjednodušiť spotrebiteľom spôsob vyhľadávania produktov a služieb tej najvyššej kvality.

Prieskum QUDAL – QUality meDAL sa realizuje plne v súlade s ustanoveniami „Medzinárodného kódexu praktík marketingových a sociálnych výskumov“, ktorý prijala Medzinárodná obchodná komora (ICC) aj svetové združenie odborníkov pre výskum (ESOMAR).

Doplňujúce informácie:
QUDAL – QUality meDAL International
ICERTIAS – International Certification Association GmbH
Zürichbergstrasse 7
8032 Zürich, Švajčiarsko

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Pečeň neohrozuje len alkohol, pre jej záchranu je dôležité upraviť svoj životný štýl Bez cestovného poistenia ani na krok. Najviac škodových udalostí Slováci hlásili z Rakúska a Thajska

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.