Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. decembra 2015 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Slávnostné odovzdávanie cien Fénix – Kultúrna pamiatka roka

BRATISLAVA 10. decembra – Od dnešného dňa sa niekoľko pamiatkových objektov môže pýšiť titulom Kultúrna pamiatka roka 2014. Uspeli v rovnomennej súťaži, ktorej poslaním je podporovať zodpovedný prístup vlastníkov národných kultúrnych pamiatok (NKP) a predstaviteľov samosprávy miest a obcí k ochrane kultúrneho dedičstva Slovenska. Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo kultúry SR a jej dlhoročnými partnermi sú Slovenský plynárenský priemysel, a.s. a Nadácia SPP.

V súťažnej kategórii Obnova a reštaurovanie národnej kultúrnej pamiatky titul Kultúrna pamiatka roka 2014 získali:

• Ing. Pavol Strmeň s manželkou za komplexnú obnovu NKP Bašta Pracháreň, ktorá je súčasťou mestského opevnenia v Levoči
• Obec Bučany za komplexnú obnovu NKP Nyáryovská kúria v centre obce Bučany
• Rehoľa menších bratov františkánov za komplexnú obnovu a reštaurovanie Loretánskej kaplnky a bočného oltára Panny Márie Loretánskej v Kostole sv. Barbory v Žiline.
• Vodácky klub Tatran za komplexnú obnovu športového klubu v Bratislave – Karlovej Vsi.

Čestné uznania v súťaži získali:

• Bratislavská vodárenská spoločnosť za sprístupnenie a popularizáciu NKP Vodárenské múzeum – Prvá parná čerpacia stanica mestskej vodárne s areálom v Bratislave na Devínskej ceste
• LESY SR, š.p. za záchranu objektu a komplexnú obnovu NKP Vodáreň – drevená veža v Palárikove

SPP spolu s Nadáciou SPP ako dlhodobý partner dotačného programu Obnovme si svoj dom vyhlásila popri hlavnej súťaži aj druhý ročník súťaže Najkrajšia obnovená pamiatka. O víťazovi rozhodlo hlasovanie širokej verejnosti na facebookovej stránke SPP. Sošku „LIKE“ a titul Najkrajšia obnovená pamiatka 2014 získala Rímskokatolícka cirkev – Farnosť Nižný Slavkov za komplexnú obnovu Kostola Narodenia Panny Márie v Nižnom Slavkove.

Do jubilejného desiateho ročníka súťaže Kultúrna pamiatka roka 2014 bolo prihlásených 15 projektov. O laureátoch rozhodovala odborná porota zložená zo zástupcov Ministerstva kultúry SR, Pamiatkového úradu SR, Slovenského plynárenského priemyslu, a.s., Nadácie SPP, spoločného nominanta Nadácie SPP a SPP, Fakulty architektúry STU, Komory architektov, Komory reštaurátorov a Združenie historických miest a obcí SR.

Cenu Kultúrna pamiatka roka symbolizuje bronzová socha bájneho vtáka Fénixa a spolu s ňou dostal každý víťaz od partnera súťaže Nadácie SPP finančný šek vo výške 8300 eur.

referát styku s médiami MK SR
a
Michal Holeš, hovorca SPP

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Na tragédiu pandémie budú pamätať aj žiaci v Senci Štyria úspešní vrahovia na čudnom večierku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.