Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. apríla 2017 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Skutočné úspory na stavbe preverí až čas

BRATISLAVA 12. apríla 2017 – Postaviť dom je jedno zo zásadných životných rozhodnutí, a rozpočet na stavbu býva často limitom našich predstáv. Súčasný trh ponúka rad riešení, ktoré sú lákavé svojou cenou. Ako sa rozhodnúť, aby nás počiatočné úspory nevyšli nakoniec draho?

Do celkovej investície nezabudnite započítať čas strávený nad voľbou stavebného materiálu a jeho dodávateľov. Zisťovanie celého radu informácií a preverovanie mnohých ponúk vám ho vezme veľa. Z tohto pohľadu je vhodnejšie vybrať si jedného dodávateľa, ktorý sa oboznámi s celým vašim projektom. Oveľa efektívnejšie vám pomôže s výberom vhodných komponentov, s výpočtom množstva materiálu a zodpovie vám aj prípadné odborné otázky. Výrobcovia dnes ponúkajú ucelené stavebné systémy, ktoré zahŕňajú všetky stavebné diely.

Najucelenejším systémom na našom trhu je Ytong. Donedávna platilo, že ponúka všetky stavebné diely od pivnice po strechu. Teraz možno povedať, že až po komín, ktorý do systému pribudol. Navyše ponuka sa rozrástla o riešenie povrchových úprav, pribudli systémové vonkajšie a vnútorné omietky a stierka. Skrátka, ak sa pre tento systém rozhodnete, stačí prísť s projektom za odbornými poradcami výrobcu. Tí vám pomôžu s výberom a výpočtom množstva materiálu, odporučia certifikovaných dodávateľov stavebnín a stavebné firmy, ktoré sú vyškolené v práci s týmto materiálom. Dom postavíte z jedného materiálu, neriskujete tak celý rad neskorších chýb a nedostatkov, ktorých odstránenie by stavbu predražilo v budúcnosti.

Často sa budúci stavebníci rozhodujú podľa času výstavby, a samozrejme chcú, aby bol čo najkratší. Namieste je preveriť naozaj všetky fakty – koľko trvá príprava stavby, koľko najrôznejšie práce ako napríklad rozvody sietí. Ytong je známy svojou jednoduchosťou a rýchlosťou murovania – je preto obľúbený u stavebníkov, ktorí stavajú svojpomocne a tiež u developerov, pre ktorých rýchlosť výstavby hrá bezpochyby zásadnú úlohu. Napríklad veľmi rýchlo prebieha inštalácia rozvodov, pretože materiál vyniká ľahkou opracovateľnosťou. Ďalšou možnosťou je inštalácia sietí do stropu či pilierovej tvárnice. Previazanosť prvkov systému šetrí čas pri výstavbe, a nepotrebujete ani špecializovanú firmu napríklad pre montáž strechy. Jednoduchá cesta, ako čo najskôr „bývať vo svojom“, je rozhodnúť sa pre jednovrstvové murovanie bez zatepľovania. Aj bez dodatočnej izolácie sa dostanete na hodnoty nízkoenergetickej či pasívnej výstavby.

Čas ukáže, či ste šetrili na správnom mieste. Stavby z Ytongu sú pripravené aj na nové tepelnotechnické normy roku 2020, náklady na vykurovanie sú vďaka tepelnoizolačným vlastnostiam staviva mimoriadne nízke. Vy, aj generácie po vás, môžete užívať stavbu bez potreby dodatočných opatrení, ako je doplnenie či odstránenie izolácie, materiál má takmer neobmedzenú životnosť. Pri posudzovaní investícií na stavbu nového domu myslite na to, aby si vaše rozhodnutie nevybralo daň za úspory neskôr, pri prevádzke a užívaní stavby.

K téme

Vilabyty – najvýhodnejší developerský projekt, ktorý aktuálne nemá konkurenciu Estetická medicína v dnešných dňoch už nie je tabuizovanou témou

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.