Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. októbra 2017 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Skupina Generali obnoví srdce Benátok spustením globálnej komunitnej iniciatívy – THE HUMAN SAFETY NET

Budova Procuratie Vecchie, historické sídlo spoločnosti Generali, otvorí po rekonštrukcii svoje brány, aby sa stala centrom iniciatívy The Human Safety Net. Iniciatíva spája komunity na celom svete, aby mohla vzniknúť sieť „ľudí pomáhajúcich ľuďom“.

Skupina Generali spúšťa na pomoc najzraniteľnejším komunitám na celom svete iniciatívu The Human Safety Net.

Chrániť a zlepšovať životy ľudí

Iniciatíva je založená na myšlienke, že komunity „ľudí pomáhajúcich ľuďom“ môžu prispieť k trvalej zmene vytváraním pozitívneho domino efektu. Iniciatíva je odrazom záväzku Skupiny Generali prispievať k budovaniu zdravej, odolnej a trvalo udržateľnej spoločnosti, v ktorej môžu ľudia rozvíjať svoj potenciál.

Jednotlivé programy iniciatívy sú zamerané na kľúčové sociálne problémy ovplyvňujúce komunity, v ktorých žijeme a pracujeme – ide o vytváranie rovnakých životných príležitostí pre deti zo znevýhodnených rodín, podporu utečencov pri zakladaní podnikov a ochranu novorodencov pred následkami asfyxie. Všetky tri programy majú spoločný cieľ: umožniť znevýhodneným skupinám ľudí zlepšiť ich životy, ako aj životy ich rodín a komunít.

Projekt rekonštrukcie obnoví a revitalizuje Námestie svätého Marka

V rámci svojho dlhodobého záväzku poskytne Skupina Generali domov pre iniciatívu The Human Safety Net v jednej zo svojich najcennejších nehnuteľností: v budove Procuratie Vecchie na ikonickom Námestí svätého Marka v Benátkach. Práve toto mesto, ktoré je na zozname svetového dedičstva UNESCO, je synonymom predstavivosti, dômyselnosti a otvorenosti. Benátky sú tak pre iniciatívu The Human Safety Net ideálnym miestom.

Skupina Generali vybrala na rekonštrukciu budovy Procuratie Vecchie známeho architekta Davida Chipperfielda. V budove budú môcť ľudia načerpať inšpiráciu, vymieňať si nápady a dobrovoľnícky sa zapojiť do rôznych akcií. V centre sa budú konať pravidelné verejné výstavy, podujatia a diskusie týkajúce sa naliehavých spoločenských a demografických výziev, od chudoby až po migráciu.

Philippe Donnet, prezident Skupiny Generali hovorí: „Krása Benátok je zdrojom inšpirácie pre svet a spoločnosť Generali je veľmi hrdá, že môže prispieť k obohateniu dedičstva mesta rekonštrukciou časti Námestia svätého Marka. Otvorením Procuratie Vecchie pre verejnosť vytvoríme nové a pulzujúce priestory, kde sa ľudia môžu stretnúť a prediskutovať niektoré zo súčasných naliehavých spoločenských a globálnych otázok. Benátky boli vždy križovatkou rôznych kultúr z celého sveta a dúfame, že vďaka iniciatíve The Human Safety Net, ako aj zoskupenia „ľudia pomáhajúci ľuďom,“ budeme stavať na tejto tradícii.

Tri programy iniciatívy The Human Safety Net

Program pre rodiny podporuje vytváranie rovnakých životných príležitostí pre deti, ktoré vyrastajú v chudobe. Iniciatíva The Human Safety Net poskytne podporu rodičom počas prvých šiestich rokov života ich detí, ktoré, ako sa vedecky dokázalo, sú tým najdôležitejším obdobím pre formovanie dieťaťa. Tieto roky určujú neskorší úspech dieťaťa v škole, jeho zdravie a aj budúcu kariéru.

Program na podporu start-upov pre utečencov predstavuje odlišný prístup k utečeneckej kríze v Európe tým, že podporuje utečencov, aby využili svoj podnikateľský potenciál a budovali si život vo svojich nových „domovských“ krajinách.

Program pre novorodencov pracuje s lekárskou komunitou a rodičmi na zlepšovaní prevencie a liečby choroby asfyxia. Tá spôsobuje, že mnohí novorodenci ostanú po zvyšok svojho života hendikepovaní a v tragickom prípade môže dokonca viesť k úmrtiu.

Viac informácií nájdete na adrese TheHumanSafetyNet.org

Web stránka: www.thehumansafetynet.org

Twitter: www.twitter.com/HumanSafetyNet

Instagram: www.instagram.com/TheHumanSafetyNet

Sledujte značku #THSNVenice

Facebook: www.facebook.com/TheHumanSafetyNet

K téme

ITIS Holding, ktorý je súčasťou skupiny PPF, dokončil akvizíciu nemeckej skupiny VITRONIC Slovenské národné parky ponúkajú prekvapivé zážitky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.