Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. mája 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Školy odhalili Tajný život vody

BRATISLAVA 10. mája – Koľko vody sa skrýva v notebooku, kožených topánkach alebo v kile paradajok? 25 školských tímov zložených z jednej pani učiteľky a dvoch žiakov zapojených do projektu Tajný život vody spoznalo odpovede a pomohlo ich odhaliť svojim kolegom, spolužiakom a celej školskej komunite.

Šesť najinšpiratív¬nejších z nich ocenila Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s. cenami v celkovej hodnote 1200 eur. „O tom, ako bude vyzerať Deň vody rozhodovali najmä žiaci a musím uznať, že aktivity, ktoré svojim spolužiakom, učiteľom a širšej školskej komunite pripravili, boli naozaj zaujímavé,“ hovorí koordinátorka projektu Tajný život vody, Katarína Cesnaková zo Živice.

Monitoring kvality a znečistenia vôd, vodné bary, pokusy, ankety, virtuálna voda a mnohé iné. Výber tých najinšpiratív-nejších bol naozaj náročný.

V Divíne sa Deň vody niesol v réžii žiaka deviatej triedy Adama, ktorý v spolupráci s učiteľmi pripravil pre svojich spolužiakov deň plný zaujímavých aktivít s názvami ako Kvapka vody, Vodný bar, Vodné hádanky, experimenty, Virtuálna hodnota vody.

Akcia dopadla úspešne a do dňa vody dokázali zapojiť všetkých žiakov aj pedagógov a zamestnancov školy.

„V žiadnom prípade nechceme poukázať len na znečistenie vody a planéty ako takej. Chceli sme dať možnosť pochopiť, že aj pitná voda je vyčerpateľný zdroj, a teda s ňou treba zaobchádzať nanajvýš zodpovedne,“ komentovala aktivity zo Dňa vody Mgr. Zuzana Mikulčíková zo Základnej školy v Hliníku nad Hronom.

Ocenenými školami sú:
– Základná škola, Lúčna 8, Divín
– Základná škola, Školská 482, Hliník nad Hronom
– Základná škola P. Kellnera Hostinského, Družstevná 835, Rimavská Sobota
– Základná škola s materskou školou Karola Rapoša, Pionierska 4, Brezno
– Evanjelické gymnázium, Jesenského 836, Tisovec
– Základná škola s materskou školou Vagonárska, Poprad – Spišská Sobota

Projekt Tajný život vody realizuje Stredoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. v spolupráci s Centrom environmentálnej a etickej výchovy Živica.

Mgr. Slavomíra Vogelová, StVPS, a .s.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Estetická medicína v dnešných dňoch už nie je tabuizovanou témou Tesco bojuje proti menštruačnej chudobe: odstrihlo hodnotu DPH z cien produktov dámskej hygieny

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.