Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. septembra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Školský psychológ pre 21. storočie

BRATISLAVA 20. septembra – Pod týmto názvom sa dnes a zajtra (20. – 21.9.2012) na Fakulte psychológie PEVŠ koná medzinárodná vedecká konferencia, ktorej cieľom je iniciovať diskusiu o príprave, vzdelávaní a pôsobení školských psychológov v európskom regióne s ohľadom na aktuálne spoločenské požiadavky.

Nové problémy, ktoré prinieslo 21. storočie, ako sú poruchy správania, šikanovanie, agresivita, ale aj rôzne druhy závislostí – napríklad na počítačových hrách a mobilných telefónoch – si vyžadujú nové formy prístupu zo strany školských psychológov. Cieľom konferencie je prezentovanie skúseností s uplatňovaním školskej psychológie v zahraničí a diskusia o novom spôsobe vzdelávania psychológov reflektujúcom potreby súčasnosti.

Hlavnými témami sú príprava a vzdelávanie školských psychológov v národnom a európskom kontexte, výskum v školskej psychológii a jeho najnovšie výsledky, supervízna prax školských psychológov, nové metódy a programy v práci školských psychológov a spolupráca školských psychológov s inými odborníkmi pri školsko-psychologickej činnosti. Účastníkmi konferencie sú aj významní odborníci – špecialisti v oblasti školskej psychológie z Belgicka, Veľkej Británie, Nemecka, Španielska, Francúzka, Česka, Holandska, Dánska, Lotyšska, Izraelu a Indie.

Poznatky slovenských aj zahraničných prednášajúcich na konferencii, ktorí celoživotne pracujú na vzdelávaní psychológov a ich fungovaní v školských zariadeniach, vytvárajú platformu pre výmenu teoretických vedomostí, výsledkov výskumu, praktických skúseností, informácií , myšlienok, ale i nápadov v tejto oblasti psychologickej vedy, výskumu a praxe.

„Predpokladáme, že konferencia prispeje k rozvoju školskej psychológie a jej aplikácie v praxi, k zloženiu študijného programu „školský psychológ“ na vysokých školách a k nadviazaniu konkrétnej spolupráce medzi odborníkmi pre danú oblasť v rámci krajín EU i mimo nej,“ zhrnul svoje očakávania dekan Fakulty psychológie Teodor Kollárik.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Kam po vysokej škole? Program Teach Next ponúka absolventom unikátnu možnosť ako naštartovať kariéru Riaditeľ SZŠ Lučenec Miroslav Sekula: Sme hrdí na to, že patríme medzi lídrov v odbornom vzdelávaní

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.