Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. marca 2015 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

SKOK: Znížiť dane a odvody sa dá už do sto dní po voľbách

BRATISLAVA 31. marca – V dnešný deň si väčšina ľudí, ktorí majú zákonnú povinnosť zaplatiť daň zo svojich príjmov za minulý rok, uvedomuje, že Slovensko potrebuje nevyhnutne znížiť dane a odvody, aby sa mohli znova nadýchnuť. „Dá sa to urobiť už do sto dní po voľbách a Slovenská občianska koalícia má vlastné riešenie,“ vyhlásil predseda strany SKOK! Juraj Miškov.
Podľa Miškova dane a odvody za posledné roky vlády Roberta Fica stále rástli, no Slováci za ne nedostávali od štátu viac.
„Slováci sú chudobnejší, než by mohli byť. Čisté platy sú u nás nižšie, než vo väčšine krajín EÚ. Odvody zo mzdy a DPH na základné tovary však patria medzi najvyššie. Preto sme pripravili daňovo-odvodovú reformu pod názvom Eurovratka, ktorá každej rodine prinesie 20 až 50 eur každý mesiac,“ hovorí Juraj Miškov.
Eurovratka sa skladá zo štyroch opatrení: zníženie odvodov zamestnancov o 2 percentuálne body, zníženie DPH na potraviny na 13 %, zavedenie 13 %-nej sociálnej sadzby DPH na energie pre domácnosti a zrušenie koncesionárskych poplatkov. „Uťahovanie opaskov nemôže byť nekonečný príbeh. Ak áno, niekde sa stala chyba. Je na čase, aby šetriť začal štát, a vrátil peniaze ľuďom,“ hovorí Martin Chren, poslanec strany SKOK!.
„Priemerná rodina s dvoma deťmi môže každý mesiac vďaka Eurovratke získať až 43 eur. To je viac než 500 eur ročne – suma, ktorú rodičia naozaj pocítia a pomôže im zvýšiť svoju životnú úroveň,“ dodáva Katarína Augustinič členka výkonnej rady Slovenskej občianskej koalície.
Podľa Jozefa Kollára, poslanca strany SKOK!, sa dajú zákony, súvisiace s Eurovratkou, presadiť do sto dní od nástupu novej vlády. „Už v prvom roku po voľbách by Slováci mohli platiť nižšie dane a odvody,“ zdôrazňuje Kollár. Zníženie daní a odvodov v rámci programu Eurovratka navrhuje SKOK! financovať konkrétnymi úsporami vo výdavkoch štátneho rozpočtu. „Na rozdiel od iných strán, ktoré chcú svoje návrhy financovať len zvyšovaním dlhu, náš návrh je zodpovedný a počíta s konkrétnymi úsporami a reformami vo výdavkoch štátu,“ zdôrazňuje Kollár.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Spoločnosti Samsung prospel globálny nedostatok čipov. Dnes však čelí poklesu dopytu Dúbravka chystá Retro deň

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.