Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. decembra 2015 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

SKOK!: Mikloško by mal zložiť mandát

BRATISLAVA 21. decembra – Jozef Mikloško v rozhovore pre náboženský magazín priznal, že zákon, v ktorom navrhoval doživotné väzenie za interrupciu a 12 rokov väzenia za umelé oplodnenie, ani nečítal a nevedel, čo obsahuje. Nepoctivý a nezodpovedný prístup k práci je dôvodom na okamžitý odchod z parlamentu. „Ak KDH Mikloška nestiahne z kandidátky, znamená to, že toleruje a schvaľuje nepoctivú a nezodpovednú prácu poslancov,“ hovorí Juraj Miškov, predseda SKOK!.
Poslanec Jozef Mikloško (KDH) je jedným z troch predkladateľov absurdnej novely zákona, v ktorej navrhovali tresty doživotného väzenia pre ženy, ktoré podstúpia interrupciu, či 5 až 12 rokov väzenia pre rodičov, ktorí podstúpia umelé oplodnenie. SKOK! upozorňuje, že zákon, ktorý je v rozpore s ústavou, poslanec Mikloško najprv obhajoval, no v nedávnom rozhovore pre katolícky magazín cestaplus.sk sa priznal, že zákon, ktorý predložil, v skutočnosti ani nečítal.
„O 16.30 ma [poslanec Kuffa] vyvolal zo schôdze Svetového apoštolátu Fatimy a v aute som návrh zákona podpísal. Druhý zákon s aplikáciou Trestného práva a s neprimeranými postihmi a trestami som nemal možnosť si prečítať,“ hovorí Jozef .
SKOK! je pobúrený nepoctivým a nezodpovedným prístupom poslanca KDH Jozefa Mikloška ku svojej práci. Akýkoľvek zákon, ktorý zasahuje do trestného konania, je veľmi závažnou spoločenskou zmenou. Poslanec, ktorý predkladá zákon, v ktorom navrhuje rozdávať doživotné či dlhoročné tresty odňatia slobody, a prizná sa, že o tom ani nevedel, svojim nepoctivým a nezodpovedným prístupom porušil nielen všetky pravidlá poslaneckej práce, ale spreneveril sa sľubu poslanca podľa ústavy.
Ignorancia a nezodpovednosť takéhoto stupňa by v akejkoľvek práci bola pre každého bežného občana dôvodom na okamžitú výpoveď, a to aj v prácach, ktoré zďaleka nie sú tak vysoko finančne ohodnotené, ako práca poslanca NR SR.
„Predniesť zákon, v ktorom sa rozdávajú absurdné dlhoročné tresty väzenia, a potom sa priznať, že ho ani nečítal, to je horšie ako hlasovať za svojho kolegu. Každého normálneho človeka by za nezodpovedný prístup k práci, k akému sa priznal Jozef Mikloško, na hodinu vyhodili. Jozef Mikloško by mal okamžite zložiť mandát poslanca a odísť do politického dôchodku,“ zdôraznil Miškov.
SKOK! preto vyzýva Jozefa Mikloška, aby sa vzhľadom na svoje priznanie o nezodpovednom prístupe k práci vzdal svojho poslaneckého mandátu. SKOK! zároveň vyzýva Kresťanskodemokratické hnutie, aby Mikloška stiahlo zo svojej kandidačnej listiny pre nadchádzajúce parlamentné voľby.
„Ak KDH Jozefa Mikloška zo svojej kandidátky nestiahne, znamená to, že nielen podporuje absurdné tresty pre matky a ženy, ale že zároveň schvaľuje a podporuje absolútne nepoctivý a nezodpovedný prístup k práci poslanca, nehodný akéhokoľvek verejného činiteľa. KDH má teraz možnosť ukázať, či im na poctivej a zodpovednej práci záleží,“ zdôraznil predseda strany SKOK!, Juraj Miškov.

Zdroj informácie: http://www.cestaplus.sk/cestaplus/clanok/miklosko-niekedy-treba-liecit-aj-sokom

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

kp;mt

K téme

Spoločnosti Samsung prospel globálny nedostatok čipov. Dnes však čelí poklesu dopytu Dúbravka chystá Retro deň

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.