Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. augusta 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

SIMON: Pravda o zvyšovaní cien potravín

BRATISLAVA 30. augusta – Opäť sa ukazuje, že na to, aby bol niekto odborníkom v oblasti poľnohospodárstva, nestačí mať doma záhradku alebo vinohrad. Jasným príkladom je pán minister Jahnátek, ktorý to dokazuje tak svojimi rozhodnutiami, ako aj vyjadreniami. Neustále tvrdí, že za zdražovanie potravín môže zlá úroda, čo ale nie je celkom pravda. Nielen úroda, ale hlavne neodbornosť pána Jahnátka a celej Ficovej vlády stojí za vyššími cenami potravín.

– na Slovensku sa urodilo v roku 2012 1,314 mil ton pšenice, čo je pokles o 15,5 % oproti roku 2011 (zdroj ŠÚ), pričom ročná potreba na potravinárske účely je 0,5mil ton
– odhad úrody v rámci celej EÚ avizuje pokles o 1,5 % .
– evidentná je tiež skutočnosť, že obchodné reťazce pri potravinách pracujú s maržou 70-150%. Prečo vláda nehľadá riešenie práve tu, kde sa to môže eliminovať? Cena pšenice už v minulosti mala úroveň vyššiu ako 200€/t, čomu sa prispôsobili spotrebiteľské ceny a už aj v minulosti sa potvrdilo, že pokles ceny pšenice neznamenal pokles ceny chleba
– prečo vláda neobmedzuje využívanie úrodných pozemkov na produkciu energie? (slnečný kolektor, bioplyn z kukurice…) Dnes sa už vďaka Ficovej politike na 20 000 ha neurodí pšenica, ale elektrina. Úroda z tejto výmery (66 000 t) by postačovala pre obyvateľov mesta Trenčín na ročnú potrebu chleba, rožkov a všetkého pečiva. Z elektriny sa nenajeme!!
Je preto otázne, prečo Ficova vláda istôt hovorí o potrebe zvyšovania cien potravín .
Je to preto, že chce prevádzkovateľov týchto zariadení (sponzorov strany) vysoko dotovať aj pri cene elektriny, pričom jej neprekáža ani nárast cien potravín.
Zdá sa, že minister pôdohospodárstva Jahnátek, napriek svojej záhradke, a predseda vlády Fico, napriek svojmu vinohradu, sú viac doma v elektrotechnike a aktivitách sponzorov ako v obilí.

Zsolt Simon
podpredseda strany Most-Híd, poslanec NR SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

ZSSK prevezie retro autá v rámci rely 500km Slovenských. Užite si legendárne preteky zblízka ako spolujazdec v historickom aute Dizajn štúdio ÚĽUV : Kresba v priestore. Výstava predstavuje diela tvorcov, ktorých spája hľadanie výtvarných polôh drôtu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.