Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. januára 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Šialený masový vrah vyráža na ďalšiu misiu!

BRATISLAVA 29. januára – Ešte pred úsvitom čakajú v americkom meste zmietanom ekonomickou krízou stovky nezamestnaných mužov a žien na otvorenie veľtrhu pracovných miest. Sú unavení, uzimení a zúfalí. Bližšie spoznáme dvoch nezamestnaných…ale bude to naozaj krátka známosť. Z hustej hmly sa vynorí osamotené auto. Vodič v ukradnutom mercedese a v maske klauna preletí davom, zráža nevinných, potom zacúva a znovu zaútočí. Zabije osem ľudí, pätnásť ich zraní. A uniká.

Tak sa začína novinka nekorunovaného majstra hororu Stephena Kinga s názvom Pán Mercedes.

Mesiace plynú a vyšetrovanie nezmyselného brutálneho činu nikam nevedie. Bývalý policajt Bill Hodges ťažko znáša traumu z nevyriešeného zločinu a dokonca uvažuje o samovražde. Vtedy však dostane list od šialenca – mercedesový vrah v ňom detailne opisuje svoje nadšené pocity z vlaňajšieho zabíjania davu. To preberie Hodgesa z depresie a donúti konať, aby zabránil ešte diabolskejšiemu útoku.

Brady Hartfield žije s matkou alkoholičkou v rodnom dome. Nadšene spomína na krásne vzrušujúce chvíle, keď pod kolesami mercedesu cítil smrť, a túži si ten príval adrenalínu zopakovať. Zastaviť ho môže len Bill Hodges a jeho zvláštni spojenci. Ak sa im to nepodarí, Brady sa zapíše do dejín ako vrah tisícok ľudí.

Stephen King je skutočný majster a okrem hororov vie napísať aj vydarené detektívky. Už na prvých stranách novinky Pán Mercedes vám predstaví vraha, čo pri mnohých iných detektívkach znamená koniec čítania…no on vás dokáže udržať v mrazivom napätí ďalšie stovky strán. A v závere to veru bude neskutočne strhujúca jazda.

Detektíva Hodgesa si obľúbite a sviniara mercedesového vraha budete nenávidieť. Mimochodom, práve to je silná stránka príbehu – nazriete do myslenia veľmi inteligentného, ale duševne a emocionálne chorého pána Mercedesa.

http://www.bux.sk/knihy/211794-pan-mercedes.html

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Krásna lady a nespútaný vojvoda Tajomný vojvoda a krásna lady Serena

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.