Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. mája 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Shell Eco-marathon opäť preverí 200 úsporných vozidiel

BRATISLAVA 3. mája – Viac ako 3 000 študentov z 24 krajín sa v polovici mája stretne v originálnej súťaži Shell Eco-marathon Europe 2012. Študenti stredných a vysokých škôl, ktorí mieria do holandského Rotterdamu, budú v konkurencii viac ako 200 tímov predvádzať vlastné riešenia efektívneho vozidla. Víťazom sa stane tím, ktorý prekoná najdlhšiu vzdialenosť na 1 kWh energie alebo 1 liter paliva.

V poradí 28. ročník súťaže Shell Eco-marathon Europe sa bude konať od 17. do 19. mája 2012 v Rotterdame. Práve toto mesto ašpiruje v roku 2014 na titul Európske zelené mesto. Po prvý krát v dlhej histórií európskych ročníkov sa závod sťahuje zo závodného okruhu do ulíc mesta, čo predstavuje veľkú výzvu pre všetky súťažiace tímy. V súťaži budú musieť preukázať aj vodičské zručnosti. Brzdenie, akcelerácia a zvládnutie piatich pravouhlých zákrut ovplyvňuje až 50 % celkového výsledku. Jazda v mestskom prostredí odráža aktuálne trendy v mobilite populácie.

Popri samotnej súťaži prebehne aj bohatý sprievodný program. Rodinám je určené tzv. Laboratórium, v ktorom sa počas štyroch dní budú môcť populárnou a zábavnou formou oboznámiť s inováciami a budúcimi riešeniami vo využívaní energie. Paralelne so súťažou privíta Rotterdam aj prestížne odborné biznis fórum pod názvom Powering Progress Together. Viac ako 500 predstaviteľov priemyslu, súkromného aj verejného sektora a neziskových organizácii bude prezentovať svoje názory ku globálnym otázkam týkajúcich sa energií, vody a potravín.

Shell Eco-marathon už prebehol mimo Európy, a to v americkom Houstone (29. marca až 1. apríla). Súťažiaci z Ázie sa stretnú v júli v Kuala Lumpur (od 4. do 7. júla).

Shell Eco-marathon
Shell Eco-marathon predstavuje jednu z najinovatívnejších a najnáročnejších študentských súťaží na svete. Každoročne sa koná v Európe, Severnej Amerike a Ázii. Úlohou zapojených stredoškolákov a vysokoškolákov je navrhnúť, skonštruovať a otestovať energeticky úsporný dopravný prostriedok. Víťazom sa stáva tím, ktorý na svojom vozidle dokáže prejsť najdlhšiu vzdialenosť na 1 kWh energie alebo 1 liter paliva.

Iniciatíva Shell Eco-marathon spája inovátorov, vyspelé technologické značky a všetkých, ktorí hľadajú udržateľné riešenia energetických výziev dnešného sveta. Projektom hľadá spoločnosť Shell zodpovedný prístup k rastúcim energetickým potrebám, a to prostredníctvom študentských nápadov a budovaním partnerstiev po celom svete.

Viac informácií o projekte nájdete na adrese www.shell.com/eco-marathon

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

SPŠ Dopravná Trnava – príprava na profesionálne uplatnenie Firemná výzva za zlepšenie právneho postavenia LGBTI+ ľudí na Slovensku získala Cenu Inakosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.