Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. júna 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Sezóna kabrioletov kulminuje

BRATISLAVA 28. júna – AAA AUTO zažíva nápor záujemcov o kabriolety, čo je zjavne dôsledkom letného počasia. V deviatich autocentrách AAA AUTO sa ich od začiatku roka predalo o 33 % viac než v rovnakom období minulého roka. „Potvrdzuje sa trend záujmu o novšie a menej jazdené vozidlá so sťahovacou strechou. Priemerný vek kabrioletov v našich autocentrách klesol oproti vlaňajšku o 2,5 roka na 4 roky,“ uviedol Country Manager AAA AUTO pre Slovensko Antonín Mrocek. Súvisí to podľa neho s celkovým trendom, kedy si Slováci v súčasnosti doprajú kvalitnejšie a mladšie automobily.

Zatiaľ čo vlani bol najpredávanejším kabrioletom malý Peugeot 206 CC, v tomto roku sa motoristi viac zamerali na o triedu väčšie modely ako Peugeot 307 CC, Renault Mégane Cabrio, Volkswagen Eos, ale aj BMW Z4 či Mercedes SLK. AAA AUTO dokáže uspokojiť záujemcov o vozidlá bez strechy vo všetkých cenových kategóriách. Najdrahším kabrioletom súčasnej ponuky je Ferrari 360 Spider za 73 tisíc eur a Porsche Boxster za 83 tisíc eur. Jazdené kabrio sa ale dá zaobstarať už od 1 500 eur.

Na čo by si mal dávať každý záujemca o kabriolet pri nákupe pozor? „Dôkladne si vyskúšajte funkčnosť skladacej strechy, pretože jej prípadné opravy môžu byť nákladné,“ radí Antonín Mrocek. Pre tento typ vozidiel tiež odporúča skôr benzínové motory, ktoré k pohodlnej jazde so stiahnutou strechou „štýlovo pasujú viac“. Obľúbené sú v súčasnosti hlavne tzv. kupé-kabriolety, alebo také kabriolety, ktorých skladacia strecha nie je plátenná, ale je vyrobená z plechových dielov. Nepopierateľnou výhodou je celoročná využiteľnosť vozidla. Rodiny s deťmi, ktoré uvažujú o štvormiestnom kabriolete, by rozhodne mali svojich malých pasažierov prizvať k skúšobnej jazde. „Jazda na zadných sedadlách so stiahnutou strechou totiž nebýva väčšinou príjemná, pretože v zadnej časti kabíny pri rýchlejšej jazde viac fúka,“ dodáva Mrocek.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Majalésy, koncerty, dni remesiel i vína. Rezort Piešťany pozýva v máji aj na svetovú výstavu a otvorenie letnej kúpeľnej sezóny Pestrá sezóna v Trnavskom kraji zážitkov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.