Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. novembra 2016 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

SET Plan 2016 – CEEC X otvára brány už o týždeň

Táto prestížna konferencia je poslednou veľkou udalosťou Slovenského predsedníctva v Rade EÚ a vytvorí medzinárodnú platformu pre otvorenú diskusiu o najdôležitejších otázkach týkajúcich sa súčasných politík EÚ v oblastiach energetiky, výskumu a inovácií.

Konferencia sa skladá z ôsmych hlavných panelov, týkajúcich sa priorít Energetickej únie a SET plánu a šiestich paralelných večerných panelov. Preskúma proces vytvárania európskej Energetickej únie, s dôrazom na výskumnú a inovačnú stratégiu, ktorá je kľúčom na prelomovú transformáciu energetického sektora EÚ. Hlavnými cieľmi konferencie sú zlepšenie viditeľnosti Energetickej únie, identifikácia priorít energetickej politiky a plánovanie budúcich akcií.
Medzi potvrdených rečníkov patria výnimočné osobnost, ako je Maroš Šefčovič, podpredseda Európskej komisie pre Energetickú úniu; Carlos Moedas, eurokomisár pre výskum a inovácie; profesor Peter Plavčan, minister školstva, vedy, výskumu a športu SR; Peter Žiga, minister hospodárstva SR; či Fatih Birol, výskumný riaditeľ Európskej energetickej agentúry, a mnohí ďalší.

„Máme dobré nastavenie. Komisár pre Energetickú úniu Šefčovič je zo Slovenska a spolupráca medzi nami a jeho tímom je naozaj dobrá. Prajem si, aby konferencia pomohla s riešením problémov spojených s vytváraním Energetickej únie“ vysvetľuje Alexander Duleba, riaditeľ Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku (SFPA).

„Dosiahnutie Energetickej únie je možné iba cez zlepšenie našich energetických systémov, aby boli viac „smart“. To sa týka nášho priemyslu, našich domácností, našej dopravy, našich praovísk a miest v ktorých žijeme. Nové SMART technológie a inovácie, ako očakáva integrovaný SET plán, budú hlavným zameraním Stratégie Energetickej únie pre výskum, inovácie a konkurencieschopnosť“ oznámil Maroš Šefčovič.

Na konferencií je zaregistrovaných viac ako 500 účastníkov. Súčasťou bude aj niekoľko sprievodných podujatí – matchmaking, tematické workshopy, poster session a spoločenské udalosti. Výstupom konferencie budú návrhy a odporúčania, ktoré môžu byť využité ako nástroj implementácie politík SET plánu a Energetickej únie.

Predstavitelia médií sa môžu zaregistrovať na tomto linku : https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdlEirvj73wdS4TshLmlKQTPO_oJPMGzg2x7zDOL5smgbQ6FQ/viewform

O SFPA:
Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku bola založená v auguste 1993 ako otvorené nestranícke diskusné fórum o medzinárodných otázkach a zahraničnej politike Slovenskej republiky.
Jej hlavným cieľom je poskytovať priestor pre otvorenú výmenu názorov o zahraničnej politike. Je dobrovoľným združením fyzických a právnických osôb, ktoré sa zaujímajú o oblasť zahraničnej politiky. Svojou činnosťou chce aktívne prispievať k začleneniu SR do spoločenstva demokratických štátov a ich politických a bezpečnostných štruktúr.
Prostredníctvom svojich programov šíri objektívne informácie o medzinárodných vzťahoch z pôvodných zdrojov. SFPA združuje občanov rôznej politickej orientácie. Členstvo v SFPA je otvorené pre každého, kto je presvedčený o dôležitosti diskusií o problémoch zahraničnej politiky a medzinárodných vzťahov.

O CVTI:
Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR)

Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR) je ako priamo riadená organizácia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR národným informačným centrom pre vedu, techniku, inovácie a vzdelávanie. Jeho súčasťou je špecializovaná vedecká knižnica Slovenskej republiky. Koordinuje činnosť a zabezpečuje prevádzku interdisciplinárnych výskumno-vývojových centier a národných infraštruktúr pre výskum, vývoj, inovácie a vzdelávanie.
Počas predsedníctva SR v Rade Európskej únie je CVTI SR zodpovedné za realizáciu štyroch odborných konferencií, v ktorých programoch sa odrážajú jeho aktivity. Ich cieľom je podčiarknuť celospoločenský význam týchto aktivít a ich prepojenosť tak s vedecko-výskumným, ako aj komerčným prostredím. Dôležitým faktorom je i ich integrácia do európskej spolupráce a najmä vytvorenie priestoru pre fundovanú diskusiu odborníkov z jednotlivých oblastí.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

xa

K téme

Nakúpte v PLANEO Elektro a môžete byť bohatší o 1 000 eur! Pre tých, ktorí tvoria najlepší nočný život: Jägermeister uvádza #SaveTheNight limitovanú edíciu fliaš a podáva pomocnú ruku DJ-om na Slovensku, i v Čechách

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.