Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. septembra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

September bude patriť nezávislému pivu

BRATISLAVA 2. septembra – Malé nezávislé pivovary zažívajú boom. Na Slovensku ich je momentálne 27 a každý rok ich pribudne tri až päť. V septembri sa koná niekoľko zaujímavých verejných podujatí, kde bude možné ochutnať poctivé nezávislé pivo, ktoré nepatrí do nadnárodných „europivných“ korporácií.

Hneď prvý septembrový víkend, v sobotu 7. septembra budú môcť všetci fanúšikovia dobrého nezávislého piva ochutnať ponuku pivovaru Štramák a ďalších členov PIVOBRANY na prvom ročníku Štramák Festu v Senici na Kunovskej priehrade. Na hostí festivalu s podtitulom „Senické pivné slávnosti“ čakajú aj koncerty hudobných skupín. Pivovar Štramák je najnovším členom Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska, ako aj jej otvoreného hnutia PIVOBRANA (www.pivobrana.sk). Názov hnutia je odvodený zo slov PIVO a OBRANA. Slúži na obranu malých pivovarov pred tlakom nadnárodných pivných korporácií.

Nasledujúci víkend bude patriť podujatiu PIVOBRANA FEST. Ide o historicky prvý ročník. V rámci tradičného Radvanského jarmoku v Banskej Bystrici bude na Moyzesovom námestí veľký stan PIVOBRANY, v ktorom bude ponúkať svoje pivo až 12 nezávislých pivovarov. Návštevníci môžu ochutnať poctivé pivo, vstúpiť do hnutia PIVOBRANA, či vyhrať rôzne zaujímavé ceny. Počas 13.-15. septembra sa budú na PIVOBRANA FESTE čapovať pivá od: Urpiner, Kaltenecker, Golem, Victoria, Sessler, Štramák, Richtár Jakub, Stupavar, Sandorf, Egídius, Meštiansky pivovar a Brontvai.

Posledný víkend mesiaca september si budú môcť pivári vybrať, či sa za nezávislým pivom vyberú do Bratislavy alebo opäť do Banskej Bystrice. Od 27.-28. septembra sa niektorí členovia PIVOBRANY odprezentujú na Staromestskom BEERFEST-e v Bratislave a v sobotu 28. septembra sú všetci srdečne vítaní na Dni otvorených dverí Banskobystrického pivovaru Urpiner. Tam sa môžu okrem prehliadky pivovaru, či sprievodných koncertov tešiť aj na prvých 3000 nápojov zadarmo.

PIVOBRANA je otvorené hnutie na obranu nášho nezávislého slovenského piva. Chráni naše tradičné slovenské pivovary a minipivovary, ktoré si zachovali vlastnú identitu a nezávislosť voči globálnym pivným gigantom. Hnutie PIVOBRANA bolo založené v roku 2012 členmi Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska. Vstúpiť do PIVOBRANY môže každý, komu záleží na dobrom pive. Všetko na www.pivobrana.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Súťaž kamenných predajní Visa Slovak Top Shop 2023 vyhrala čokoládovňa LYRA z Ivanky pri Nitre Exact Systems: Dvadsaťročné jubileum spoločnosti oslávili najväčšou akvizíciou v jej histórii

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.