Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. novembra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Šéf VÚB banky získal štátne vyznamenanie od prezidenta

BRATISLAVA 23. novembra (WBN/PR) – Generálny riaditeľ VÚB banky Ignacio Jaquotot si včera z rúk talianskeho veľvyslanca na Slovensku J.E. Roberta Martiniho prevzal vysoké štátne vyznamenanie Rád za zásluhy o Taliansku republiku v hodnosti Komtúr (Commendatore dell’Ordine al Merito della Repubblica Italiana), ktoré mu udelil prezident Talianskej republiky Giorgio Napolitano. Najvyššie talianske vyznamenanie Rád za zásluhy o Taliansku republiku udeľuje prezident na základe odporúčania predsedu Rady ministrov Talianom a cudzincom za ich významný prínos pre národ v oblasti literatúry, umenia, hospodárstva, charitatívnej a humanitárnej činnosti, vrátane verejnej a vojenskej služby. Rád založil v roku 1951 druhý prezident Talianska Luigi Einaudi a nahradil ním predchádzajúce vyznamenania, ktoré vychádzali z tradície založenej bývalou kráľovskou dynastiou Savojských.

Taliansky prezident Giorgio Napolitano udelil vyznamenanie generálnemu riaditeľovi VÚB banky Ignaciovi Jaquotot za jeho dlhoročné nasadenie a vytrvalú prácu pre taliansku bankovú skupinu, šírenie hodnôt talianskej kultúry podnikania v krajinách jeho pôsobenia, ako aj jeho činnosti pri vedení VÚB banky, ktorá si dlhodobo udržiava dominantné postavenie na slovenskom finančnom trhu. Ocenenie rovnako súvisí s aktivitami pána Jaquotot v rámci talianskej komunity, obzvlášť s jeho pôsobením na poste prezidenta Taliansko-slovenskej obchodnej komory, ako aj s jeho sústavnou podporou šírenia kultúrnych hodnôt Talianska.

„Nesmierne si vážim, že som si mohol prevziať toto vysoké štátne vyznamenanie. Moja najúprimnejšia vďaka patrí talianskej vláde za ocenenie mojej práce, kolegom z materskej banky Intesa Sanpaolo a VÚB, obchodným partnerom a v neposlednom rade všetkým klientom, ktorí sú hybnou silou k úspechu banky. Tento čestný titul ma bude motivovať, aby som ani v nasledujúcich rokoch nepoľavil a naplno pracoval pre druhých,“ uviedol po prevzatí ocenenia Ignacio Jaquotot.

Ignacio Jaquotot, pôvodom Španiel, pracuje pre taliansku bankovú skupinu Intesa Sanpaolo 28 rokov. Po ukončení štúdia na madridskej univerzite Complutense v roku 1981 začal na pozícii zástupcu riaditeľa v pobočke Banca Commerciale Italiana v Madride a neskôr ako riaditeľ pobočky tej istej banky v Barcelone. Vo februári 1999 ho vyslali do Južnej Ameriky, kde pôsobil ako generálny riaditeľ v dcérskych bankách Banco Sudameris v Uruguaji, Čile a Paraguaji. Bol členom predstavenstva Banco Sudameris v Argentíne, Peru a Kolumbii. Na jar roku 2005 prišiel na Slovensko ako zástupca generálneho riaditeľa a podpredseda predstavenstva VÚB banky. Od augusta 2007 je jej generálnym riaditeľom.

VÚB banka je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. Ako jediná slovenská banka patrí podľa magazínu Global Finance medzi desať najbezpečnejších bánk strednej a východnej Európy. Svoje služby na Slovensku poskytuje prostredníctvom siete 206 retailových pobočiek, 32 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

On je futbalová hviezda, ona jeho šéfka. A bude to poriadne iskriť! Michaela Zamari: Túto knihu doteraz splácam!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.