Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. júla 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

SDKÚ-DS: Vláda pripravila znárodnenie dôchodkov bežných ľudí

Bratislava 6. júla – Zníženie dôchodkových úspor občanov o viac ako polovicu, o ktorom dnes rozhodla vláda, je radikálnym zásahom voči dôchodkovým úsporám všetkých pracujúcich občanov na Slovensku. Je to znárodnenie druhého piliera, ktorý je jedinou istotou budúcich dôchodkov pre generácie pracujúcich občanov. Budúcnosť dôchodcov a ich penzii sa už za pár rokov nebude dať zabezpečiť cez starý priebežný systém Sociálnej poisťovne. Likvidácia silného druhého piliera, ktorú vláda začala je likvidáciou budúcich dôchodkov. Zároveň to znamená neúnosné zvýšenie záťaže pre verejne financie a tlak na zvyšovanie veku odchodu do dôchodku.
Vláda peniazmi sporiteľov, bežných občanov zabezpečuje napĺňanie svojich politických plánov. Jednoduchí radoví občania Slovenska sa majú poskladať vláde na viac než 500 mil. eur, ktoré chce použiť na svoje priority. To je suma, o ktorú chce Ficova vláda ukrátiť sporiteľov. Priemerný sporiteľ stratí mesačne 40 eur a ročne takmer 500 eur. Dôchodok sa mu, po 15 rokoch po tejto zmene zníži oproti súčasnému nastaveniu asi o 55 percent.
Vlada predala svojich občanov a obetovala generácie mladších ako 50 ročných pre svoje ľahšie fungovanie na najbližšie 3-4 roky. Existuje pri tom niekoľko iných možností ako znižovať deficit a nezvyšovať dlh bez toho, aby sa na to skladali len bežní občania. Vlada tieto možnosti ignoruje a siaha na súkromné úspory občanov.
SDKÚ-DS ale aj ďalšie opozičné strany bojujú proti týmto vládnym plánom. Vyzývame občanov, aby sa proti vládnym zámerom postavili, podporili petíciu za zachovanie súčasného 9% príspevku na osobné účty občanov. A v prípade, že bude vládny návrh schválený, obrátime sa na Ústavný súd, nakoľko sme presvedčení, že takéto zásadne zmeny v neprospech občanov Slovenska sú protiústavné.

Ľudovít Kaník
predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;mt

K téme

Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu Zastavme sklerózu multiplex skôr ako ona zastaví nás

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.