Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. augusta 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

SAS bodoval v porovnaniach analytikov

BRATISLAVA 11. augusta – Softvérová a poradenská spoločnosť SAS zožala úspechy v najnovších reportoch analytikov popredných konzultačných spoločností. V štúdii IDC venovanej riešeniam pre pokročilú a prediktívnu analytiku (Worldwide Advanced and Predictive Analytics Software 2014–2018 Forecast and 2013 Vendor Shares report), potvrdil SAS vedúcu pozíciu z ostatných rokov. Firma vlani dosiahla v tomto segmente celosvetový trhový podiel 35,4 %, čo je viac ako dvojnásobok v porovnaní s najbližším konkurentom. Napriek dominantnému postaveniu sa SAS-u podarilo umiestniť medzi piatimi najrýchlejšie rastúcimi dodávateľmi riešení pre pokročilú a prediktívnu analytiku.

Iná poradenská agentúra, Forrester, vyhodnotila SAS ako lídra v oblasti agilných platforiem pre biznis inteligenciu. Analytici porovnali 16 dodávateľov, pričom hodnotené produkty SAS-u (Visual Analytics, Enterprise BI Server a SAS Office Analytics) dostali najvyššie skóre za funkcie, ktoré technologickí odborníci potrebujú, aby sprístupnili možnosti analytiky a biznis inteligencie koncovým používateľom. Analytici vyzdvihli SAS aj za to, že používateľom umožňuje integrovať dáta v rámci BI nástrojov. „Tradične silnou stránkou SAS-u je, že zákazníci môžu získať všetko, čo pre biznis inteligenciu potrebujú, od jedného dodávateľa,“ píšu analytici Forresteru v reporte.

„Skvelé umiestnenie v rebríčku business intelligence potvrdzuje unikátnosť a revolučnosť nášho nového riešenia Visual Analytics, ktoré si získava čoraz väčšiu obľubu aj u slovenských firiem,“ uviedla Hana Kvartová, Country Manager SAS Slovakia, s.r.o.

O SAS-e
SAS je najväčšia súkromne vlastnená softvérová spoločnosť na svete. Je popredným poskytovateľom riešení v oblasti biznis analytiky a odborných služieb. Už 38 rokov prináša svojim zákazníkom THE POWER TO KNOW vďaka svojej oceňovanej analytike. Viac ako 70 000 spoločností v 135 krajinách objavuje prostredníctvom SAS-u inovatívne spôsoby ako zvýšiť svoju ziskovosť, znížiť riziká, predpovedať podvody – premeniť dáta na konkurenčnú výhodu. Na Slovensku má SAS svoje zastúpenie od roku 1995 a špecializuje sa najmä na finančný sektor, telekomunikácie, energetiku a akademickú oblasť. Medzi najvýznamnejších klientov SAS-u na Slovensku patria: VÚB, a.s.; Slovenská Sporiteľňa, a.s.; Tatra banka, a.s.; Unicredit Bank Czech Republic and Slovakia; OTP Banka Slovensko, a.s.; Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s.; Kooperativa poisťovňa, a.s. VIG ; Union poisťovňa, a.s; Slovak Telekom, a.s., Štatistický úrad SR a iné. Viac informácií nájdete na: www.sas.com/slovakia.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Salón drevostavieb 2022 Bratislava Injekciou pre slovenské zdravotníctvo by mohli byť inovácie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.