Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. novembra 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

ŠANCA chce byť alternatívou pre slušných ľudí

BRATISLAVA 28. novembra – ŠANCA chce byť alternatívou voči vláde prospechu a opozícii výkrikov. Vyplýva to z vyhlásenia Republikovej rady strany ŠANCA, ktorá rokovala v sobotu 26. 11. 2016 v Žiline. Strana sa chce po nutnej stabilizácii, ktorou pod novým vedením prešla od júnového kongresu, stať základom hodnotovej a programovej alternatívy pre slušných ľudí.

„Výsledkom 9 rokov vládnutia SMERu v našej vlasti je všade prítomná korupcia a klientelizmus, ktoré otrávili verejný priestor. Slovensko v súčasnosti potrebuje alternatívu voči súčasnej vláde prospechu a opozícii prázdnych výkrikov. V nasledujúcom roku preto ponúkneme nový program a spoluprácu s hodnotovo blízkymi stranami a osobnosťami,“ povedal po rokovaní Republikovej rady predseda ŠANCE Viliam Novotný.

Delegáti Republikovej rady vo svojom vyhlásení vyjadrili presvedčenie, že ciele ŠANCE – vrátiť záujem slušných ľudí o politiku a dostať do nej odborníkov, sú dnes viac ako kedykoľvek predtým pre Slovensko potrebné. „Budeme sa preto naďalej usilovať prinášať do verejného života diskusiu o riešeniach a hodnotách a vytláčať z nej korupciu a vulgárnosť,“ dodáva Novotný.

Strana ŠANCA vznikla v roku 2015 s myšlienkou vymeniť skorumpovaných politikov na Slovensku. Bola založená odborníkmi ako manažéri, lekári, daňoví poradcovia či ekonómovia. Aj napriek tomu, že ŠANCA mala ambíciu stať sa parlamentnou stranou, výsledky volieb jej členskú základňu neodradili od jej ďalšieho fungovania a rozvoja. Na kongrese strany v Hriňovej sa 26. júna 2016 stal jej predsedom Viliam Novotný. Podpredsedami boli zvolení Jaroslava Lukačovičová a Szilard Both. ŠANCA má vybudované stranícke štruktúry po celom Slovensku. Strana

ŠANCA je slušnou, proeurópskou a programovou stranou. Jasne sa hlási k liberálnym hodnotám v ekonomike a ku konzervatívnym hodnotám v spoločnosti.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

xa

K téme

Slovensko – úspešná krajina či trendsetter v digitalizácii? Na konferencii JARNÁ ITAPA 2024 budeme zisťovať, aké sú naše šance Pro musica nostra Tyrnaviensi: Sedem dní, sedem výnimočných koncertov, sedem zaujímavých miest

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.