Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. októbra 2017 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

S kartou Cashback World získajte peniaze späť z každej platby za energie

BRATISLAVA 30. októbra 2017 – Zimné obdobie je tu čo nevidieť, a tak sa okrem ohrevu vody stáva nevyhnutnosťou aj vykurovanie bytu či domu. Platíte veľa za energie a uvažujete o zmene ich dodávateľa? Ako si zvoliť toho správneho, aby ste na energiách nepreplácali, ale naopak, ušetrili?

Cena

Je najdôležitejším kritériom, pre ktorý sa ľudia rozhodujú pre zmenu dodávateľa energií, či už plynu alebo elektriny. Nižšiu cenu vo všeobecnosti ponúkajú hlavne alternatívni dodávatelia, čo je spôsobené tým, že trh s plynom a elektrinou im umožňuje obchodovať na energetickej burze a nakúpiť komodity pre svojich zákazníkov za výhodné ceny. Ďalším zásadným faktorom sú aj nižšie náklady týchto spoločností. „Nakoľko nemusíme investovať do nehnuteľností a zákazníckych centier, nepotrebujeme ani toľko zamestnancov a dokážeme hospodáriť efektívnejšie,“ hovorí obchodný riaditeľ Energie2 Eduard Chudovský.

Benefity zadarmo

Platiť za energie musíme. Tak prečo ich neodoberať od dodávateľa, ktorý vám okrem nízkych cien a spoľahlivých dodávok navyše ešte aj vráti časť zo zaplatených platieb späť na váš účet? „Potenciál tejto zaujímavej výhody od Energie2, a.s. zatiaľ nie je dostatočne využívaný, hoci každý zákazník môže získať touto zmenou späť až 1,5% zo zaplatenej ceny energií plus 1 shopping point z každého kilowattu,“ upozorňuje Ľuboš Kravárik, generálny riaditeľ spoločnosti myWorld Slovakia. Benefit môžu využívať držitelia jej cashback karty, bezplatnej vernostnej karty, ktorú môže získať každý, kto má účet v banke. Jej veľkou výhodou je, že okrem vrátenia peňazí z faktúr na energie platí táto karta aj v ďalších približne 75 000 partnerských predajniach a e-shopoch v 47 krajinách sveta, kde možno výhodne nakupovať tovar alebo služby.

Referencie, spoľahlivosť

Ceny energií nie sú ale jediným rozhodujúcim kritériom pri výbere dodávateľa. Dôležitá je aj história spoločnosti, počet zákazníkov, alebo aj referencie, ktoré sa dajú overiť napríklad na internete. Vybraný dodávateľ by sa mal nachádzať aj v zozname dodávateľov na webovej stránke ÚRSO, ktorý sa aktualizuje každý štvrťrok.

Je dôležité vedieť, že prejsť k inému dodávateľovi energií je možné v zásade kedykoľvek, teda aj počas vykurovacej sezóny. Samozrejme, záleží na dĺžke viazanosti zmluvy s existujúcim dodávateľom. Pri tých, ktoré sú uzatvorené na dobu neurčitú sa dá prejsť kedykoľvek, pri zmluvách na dobu určitú po uplynutí zmluvnej viazanosti alebo aj v prípade, ak dodávateľ zmení ceny alebo zmluvné podmienky. Proces prechodu si pre seba zjednodušíte aj podpisom plnej moci pre nového dodávateľa, ktorý za vás potom vykoná všetky potrebné úkony, a to bezplatne.

Je tiež dôležité vedieť, že prechod medzi dodávateľmi si nevyžaduje zmenu technického vybavenia, či už sietí, elektromerov alebo plynomerov. A aj odpisy spotreby budú naďalej vykonávať tie isté distribučné spoločnosti ako pred zmenou dodávateľa.

O spoločnosti myWorld:

Skupina myWorld spája rôzne značky. So značkou Cashback World môžu zákazníci profitovať z výhod, ktoré im prináša medzinárodná Shopping Community, môžu si užívať atraktívne výhody pri nákupe ako Cashback a Shopping Points.

White Label Solutions umožňuje klubom, organizáciám, ako aj veľkým spoločnostiam poskytovať členom, fanúšikom, zákazníkom a zamestnancom výhody Cashback World.

S produktami Cashback Solutions majú malé a stredné podniky cenovo výhodný a inovatívny program, ktorý im umožňuje poskytnúť zákazníkom výhody Cashback World a spoločnosti ako takej členstvo v globálnom nákupnom spoločenstve.

K téme

SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc pre elektromobily. Najnovšie pribudli v Košiciach Obľúbené extra služby v predajniach COOP Jednoty

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.