Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. augusta 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Rýchlovlaky urýchlia prepravu tovaru

BRATISLAVA 14. augusta – Preprava tovaru rýchlovlakmi má podľa spoločnosti TNT Express veľkú perspektívu. Potvrdil to test doručovania s využitím nákladného rýchlovlaku s kapacitou siedmich Boeingov 737 na trase Lyon – Paríž – Londýn.

„Skúsenosť z testu potvrdila, že preprava tovaru rýchlovlakmi prinesie väčšiu flexibilitu a nové možnosti pre koordinovanú vzdušno-železničnú sieť. V okruhu 300 až 800 kilometrov má táto takzvaná multimodálna doprava veľkú perspektívu z hľadiska úspory času a nákladov,“ hovorí Mária Džundová, riaditeľka obchodu a marketingu TNT Express Slovensko.

Počas testu vlak s kapacitou siedmich Boeingov 737 opustil letisko Lyon-St. Exupéry o 16:42 hod. stredoeurópskeho času. Po prestávke v Paríži na letisku Ch. de Gaulle, prišiel v nasledujúce ráno vlak na londýnsku medzinárodnú stanicu. Experiment bol súčasťou medzinárodného projektu Euro Carex, ktorého cieľom je prostredníctvom európskej vysokorýchlostnej železničnej siete prepravovať viac expresného nákladu po koľajniciach. Euro Carex, založený v roku 2009, spája vybraných železničných a leteckých operátorov EÚ a hlavných leteckých prepravcov. Členmi projektu sú Eurotunnel a letiská v Paríži, Lyone, Liége, Amsterdame a Londýne. Prostredníctvom aktívneho členstva v Euro Carex má TNT Express v pláne preskúmať zákaznícke, cenové a environmentálne výhody tejto tzv. multimodálnej prepravy.

Nádej na pripojenie na vysokorýchlostný železničný koridor má aj Bratislava. Európsky železničný projekt TEN-T 17 počíta s prepojením Bratislavy a Paríža cez Viedeň v roku 2015.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Odhalí advokát nekalé obchodné praktiky? Elektronické cenovky v BILLA ušetria tony papiera, získajú na tom aj spotrebitelia

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.