Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. novembra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Rôznorodé tímy dosahujú lepšie výsledky

BRATISLAVA 20. novembra – Dosiahnuť lepší výkon zamestnancov vo firmách a podporiť tvorbu úspešných riešení pri riešení pracovných úloh. Aj to je jeden z dôvodov prečo väčšina nadnárodných spoločností vytvára zmiešané tímy zamestnancov v práci. Podpora rozvíjania diverzity je jedným zo základných pilierov firemnej kultúry spoločnosti IBM.

V IBM diverzita znamená, že k všetkým zamestnancom pristupuje spoločnosť rovnako, neberúc ohľad na faktory, ktoré nemajú s ich pracovným výkonom žiadnu súvislosť. V podnikaní platí, že najlepšie sú práve tie pracovné tímy, ktoré sú zložené z ľudí rôzneho pohlavia, rasy, vierovyznania, fyzických schopností, kultúrneho zázemia či životných skúseností. V IBM je diverzita spôsobom života, a aj preto spoločnosť IBM podporuje už druhé stretnutie LGBT pracovníkov, ktoré sa koná 20. novembra tohto roka o šiestej hodine večer v IBM Millenium Tower II. v Bratislave.

Aj na pôde IBM Slovensko pôsobí skupina EAGLE – Employee Alliance for Gay, Lesbian, Bi-sexual and Transgender Empowerment, ktorej jedným z hlavných cieľov je zvyšovať povedomie o dôležitosti diverzity, špecificky adresovane na LGBT komunitu, a to prostredníctvom organizovania neformálnych stretnutí a prednášok nielen medzi jej samotnými členmi, ale aj zapájaním iných, ktorí majú záujem o diverzitné témy a podporu aktivít EAGLE.

„Už na prvom stretnutí sa nám podarilo nadviazať neformálne kontakty s členmi LGBT komunity z iných firiem na Slovensku, pôsobiacich v rôznych odvetviach ako aj neziskových organizáciách,“ hovorí za skupinu EAGLE Gili Gershonok zo spoločnosti IBM. Práve druhé stretnutie členov LGBT by malo poskytnúť priestor na zdieľanie skúseností z uplatňovania diverzity aj v iných firmách, zlepšenie ich viditeľnosti a posilnenie ich postavenia na pracoviskách.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu.

Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Letné cestovanie so Železničnou spoločnosťou Slovensko je tu Dobrovoľníci z Henkel Slovensko prispeli k vytvoreniu krajšieho miesta pre život

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.