Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. januára 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Rok 2013 v Hornonitrianskych baniach Prievidza

BRATISLAVA 15. januára – V troch ťažobných úsekoch Hornonitrianskych baní Prievidza, v baniach Cigeľ, Handlová a Nováky, vyťažili hornonitrianski baníci v minulom roku 2 085 000 t uhlia. Najlepší výsledok v ťažbe v rámci spoločnosti s celkovou ťažbou 496 180 t dosiahol kolektív Slavomíra Bielika. Úspešne si počínal aj kolektív Milana Sabotu, ktorý vyťažil 341 300 ton a svoje plánované úlohy prekročil o 80 950 t. Pre sprístupnenie uhoľných zásob a pri príprave nových ťažobných kapacít razičské kolektívy vyrazili 11 697 m banských chodieb.

Do zabezpečenia chodu a rozvojových zámerov spoločnosť investovala 9,4 mil. eur. Išlo o sprístupnenie 2 908 000 ton uhoľných zásob v 12. poli bane Handlová a 2 100 000 ton v 6. poli bane Nováky. Investície smerovali najmä do inovácie elektro-strojného zariadenia. Pre potreby banskej prevádzky bolo vyrobených 60 ks banskej mechanizovanej výstuže BMV 1Mi a uskutočnila sa modernizácia dobývacích kombajnov.

V oblasti predaja uhlia bolo rozhodujúce zabezpečiť dodávky strategickému obchodnému partnerovi. Do Elektrárne Nováky Hornonitrianske bane Prievidza expedovali 1 950 193 t hnedého energetického uhlia, čo je 89 %-ný podiel z celkového množstva, ktoré elektráreň spotrebovala na výrobu tepla a elektriny vo všeobecnom hospodárskom záujme. Predaj triedených druhov uhlia pre domácnosti a malospotrebiteľov dosiahol 47 749 t, čím boli požiadavky spotrebiteľov splnené v plnom rozsahu.

V priebehu roka spoločnosť prijala do zamestnania 432 zamestnancov. Prednostne prijímala na produktívne pracoviská v podzemí, kde nastúpilo 279 nových zamestnancov, ktorí posilnili pracoviská razenia a rúbania, banskú dopravu a údržbu banských diel. Popri dopĺňaní stavov zamestnancov pokračoval proces racionalizácie a optimalizácie zamestnanosti. Pre nadbytočnosť bol z racionalizačných dôvodov ukončený pracovný pomer so 72 zamestnancami.

Na konci roku 2013 poskytovali Hornonitrianske bane v skupine pracovnú príležitosť pre 3894 zamestnancov. Za rok 2013 spoločnosť Hornonitrianske bane Prievidza naplní rozhodujúce ekonomické parametre s kladným výsledkom hospodárenia. Podnikateľský plán na rok predpokladá ťažbu uhlia v objeme 1 925 000 t. Jedným z hlavných cieľov je zabezpečenie prípravy ťažobnej spôsobilosti pre rok 2015 na úrovni 1 850 000 t. Tento cieľ by mal byť realizovaný vyrazením banských chodieb v objeme 13 344 m.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Tauris postavil v Košiciach moderné logistické centrum. Zefektívni distribúciu, zníži dopad na životné prostredie a zlepší pracovné podmienky pre zamestnancov Slovákov poteší nový český prémiový ležiak Krušovice Bohém

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.