Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. augusta 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Riskujú vlastný život, aby sa zachránili

BRATISLAVA 24. augusta – Slovenská premiéra filmu The Good Lie s Reese Witherspoonovou a premietanie dokumentu Európa alebo smrť spojené s diskusiou sa uskutočnia v Bratislave v rámci letného vzdelávacieho seminára Nelegálna migrácia – hranice a ľudské práva, ktorý organizuje Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) ako koordinátor Európskej migračnej siete (EMN) na Slovensku.

Film The Good Lie režiséra Philippa Falardeaua sleduje osudy mladých utečencov, ktorých občianska vojna prebiehajúca v Sudáne od roku 1983 pripravila o rodičov a donútila ich utiecť z rodnej krajiny. Po 13 rokoch života v utečeneckom tábore v Keni sa im naskytne šanca na presídlenie do Spojených štátov amerických. Ich stretnutie so zamestnankyňou pracovnej agentúry po príchode do Kansas City v štáte Missouri im všetkým zmení život… Vo filme sa predstaví Reese Witherspoonová a sudánski herci, z ktorých viacerí boli sami utečencami.

Slovenská premiéra filmu bude 25. augusta 2015 o 20.00 v Kine Lumire v pôvodnom anglickom znení so slovenskými titulkami. Vstup na projekciu je bezplatný, vstupenky sú k dispozícii v pokladni Kina Lumire od 19.00.

Premietanie dokumentu Európa alebo smrť spojené s diskusiou o nelegálnej migrácii, situácii na vonkajších hraniciach EÚ a v Stredozemnom mori sa uskutoční v stredu 26. augusta 2015 o 19.00 v KC Dunaj. Hosťami diskusie sú: Miriam Fassbender, dokumentaristka, autorka knihy 2 850 kilometrov a autorka filmu Cudzí, a Lívia Styp-Rekowska, expertka IOM na riadenie hraníc a migrácie v Európe, Afrike a Ázii.

Podujatie bude v anglickom jazyku bez tlmočenia. Vstup je voľný.

Obe podujatia sa uskutočnia v rámci letného vzdelávacieho seminára EMN Nelegálna migrácia – hranice a ľudské práva, ktorý od roku 2012 organizuje IOM ako Národný kontaktný bod EMN v SR. Domáci a zahraniční experti počas vzdelávacieho seminára a jeho sprievodných podujatí prinášajú zástupcom štátnej a verejnej správy, tretieho sektora, akademickej obce, médií, zahraničných ambasád a širokej verejnosti aktuálne informácie a skúsenosti z rôznych oblastí migrácie a medzinárodnej ochrany.

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) je medzinárodná, medzivládna organizácia založená v roku 1951 s cieľom pomáhať presídleným osobám, utečencom a migrantom v Európe. V súčasnosti IOM svojou činnosťou pokrýva širokú škálu migračných otázok vo viac ako 150 krajinách sveta. Ako popredná medzinárodná organizácia na poli migrácie IOM vyvíja v spolupráci s vládami a migrantmi úsilie smerom k riešeniu migračných otázok. Poslanie a činnosť IOM vychádzajú z princípu, že humánna a organizovaná migrácia prináša prospech migrantom aj spoločnosti. Viac informácií: www.iom.int.

Na Slovensku má IOM zastúpenie od roku 1996. IOM Bratislava vyvíja aktivity najmä v oblasti integrácie migrantov do spoločnosti, asistovaných dobrovoľných návratov do krajiny pôvodu a pomoci migrantom po návrate domov, boja proti obchodovaniu s ľuďmi, koordinácie aktivít Európskej migračnej siete a humanitárnych transferov utečencov. V rámci týchto a ďalších oblastí IOM vyvíja rôzne typy aktivít – poskytuje služby migrantom, realizuje výskumy, informačnými kampaňami zvyšuje povedomie o migrácii a integrácii migrantov, vzdeláva a buduje kapacity kľúčových aktérov v oblasti migrácie. Viac informácií: www.iom.sk.

Prioritou IOM je vo všetkých svojich programoch poskytovať konkrétnu pomoc migrantom.

Európska migračná sieť (European Migration Network – EMN) poskytuje aktuálne, objektívne, spoľahlivé a porovnateľné informácie o migrácii a azyle na účely tvorby politík Európskej únie a jej členských štátov. Medzi hlavné aktivity EMN patrí príprava štúdií, výročných správ a Slovníka pojmov z oblasti migrácie a azylu, výmena informácií v rámci systému ad hoc otázok a organizovanie rôznych odborných stretnutí. EMN vznikla na základe Rozhodnutia Rady 2008/381/ES a financuje ju Európska únia. Aktivity EMN na Slovensku spolufinancuje Ministerstvo vnútra SR.

Viac o aktivitách EMN nájdete na webovej stránke www.emn.sk alebo www.ec.europa.eu/emn.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

ESG. Naliehavosť začína byť hmatateľná Účet za nehodu za takmer 100-tisíc eur by mal ľuďom otvoriť oči, aby si nesadali za volant opití

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.