Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. mája 2014 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Riešite hypotéku? Pomôže vám hypokalkulačka a hypobroker

BRATISLAVA 19. mája – Úrokové sadzby hypotekárnych úverov a iných úverov, zabezpečených i nezabezpečených nehnuteľnosťou, v posledných rokoch klesajú a dosahujú historické minimá. Hoci je súčasný vývoj úrokových sadzieb pozitívny, pre niekoho môže toto obdobie predstavovať riziko. Dnes hovoríme s Róbertom Posoldom, generálnym riaditeľom spoločnosti Smart Brokers.

Pri nízkych úrokových sadzbách, čo aktuálne znamená nízke splátky hypoték, môže mnohých žiadateľov zvádzať k predstave, že na pravidelné mesačné splátky budú mať aj v „ďalekej“ budúcnosti. Avšak, čo platí dnes, nemusí platiť zajtra. Priaznivú úrokovú sadzbu získavajú klienti v súčasnosti hlavne na trojročnú, maximálne päťročnú fixáciu. Po jej skončení sa sadzby môžu podstatne zvýšiť, čo hypotéku automaticky „predraží”. Stačí, aby sa úroková sadzba navýšila hoci len o pár desatín percentuálneho bodu a problém so splácaním je na svete.

Uvedieme príklady, ktoré sme vypočítali na www.hypokalkulacka.sk
Na hypotéke v sume 70 000 s úrokovou sadzbou 2,50% so splatnosťou 30 rokov vchádza mesačná splátka vo výške cca 276,58.
Na hypotéke so štátnym príspevkom pre mladých v sume 70 000 s úrokom 0,05% (3,05% – 3%) so splatnosťou 30 rokov vychádza mesačná splátka cca

Ak budú po fixácii úrokové sadzby na hypotékach o 1% až 2% vyššie, mesačné splátky sa zvýšia o cca 40 až 75. Ľuďom, ktorým skončí nárok na štátny príspevok pre mladých, narastú mesačné splátky hypotéky cca o 88 až 125. Preto by mal každý žiadateľ o hypotéku, alebo iný úver počítať aj s možným nárastom úrokových sadzieb a následným nárastom mesačných splátok už po prvom období fixácie výhodnej úrokovej sadzby.

Buďte SMART – riešte vašu hypotéku s rozumom a s pomocou hypotekárneho brokera, ktorý vám bezplatne vyhotoví výpočty hypoték a hypotekárne ponuky zo všetkých bánk. Takisto vám pomôže získať najvýhodnejšie podmienky hypotéky pri každej obnove fixácie úrokovej sadzby.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Správne pre planétu, správne pre ľudí, správne pre vás Zamestnanci Amazonu v Bratislave vyšli z kancelárií natierať ploty na školách

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.