Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. januára 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Rezidencie Pri mýte získali stavebné povolenie

BRATISLAVA 28. januára – V uplynulých dňoch nadobudlo právoplatnosť stavebné povolenie pre developerský projekt Rezidencie Pri mýte. Investor, Penta Investments, plánuje začať výstavbu prvej etapy projektu už v najbližších týždňoch.

Stavebná činnosť na území budúcich Rezidencií Pri mýte sa začne pravdepodobne v priebehu februára. Jej súčasťou bude aj viacero aktivít, ktoré budú mať za cieľ znížiť mieru negatívnych dôsledkov stavebnej činnosti, ako sú prašnosť či hluk. „V priebehu niekoľkých týždňov chceme začať prvé práce na stavenisku. Zároveň sa budeme už od prvej chvíle snažiť o to, aby obyvatelia susedných objektov pociťovali prípadné negatívne dôsledky výstavby čo najmenej,“ hovorí Michal Padych, Senior Project Manager v Penta Investments.

Lokalita stavby sa nachádza medzi ulicami Račianska, Kominárska a Škultétyho v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto, v tesnej blízkosti centra. V súčasnosti najväčší rezidenčný projekt z portfólia Penta Investments ponúkne po dokončení bývanie rodinného typu s vynikajúcimi dispozičnými riešeniami jednotlivých bytov a dôrazom na zeleň.

Úspešný predaj
Predaj bytov patriacich do prvej fázy výstavby rezidenčného projektu sa začal už v septembri minulého roka a je mimoriadne úspešný. „Projekt sa stal jednou z najlepšie predávaných novostavieb na bratislavskom trhu. K dnešnému dňu je už predaných 60 zo 135 bytov, teda takmer polovica z ponúkaných nehnuteľností,“ hovorí Jozef Šimek, Sales Manager v Penta Investments.

Najväčší záujem je o byty so štandardnou rozlohou, a to 2-izbové a 3-izbové byty. V rámci prvej etapy postaví developer štyri bytové domy so šiestimi až ôsmimi nadzemnými podlažiami. Súčasťou celého projektu budú aj priestory občianskej vybavenosti o rozlohe viac ako 1000 m2.

O projekte
Noví obyvatelia Rezidencií Pri mýte ocenia architektúru vnútorného členenia bytov, ale aj jedinečné riešenie tienenia lodžií. Projekt ponúka aj promenádu, parkové zóny prístupné verejnosti, polosúkromné zóny určené pre rezidentov či moderné ekologické prvky, ako sú napríklad solárne panely na výhrev vody a nabíjacie stanice na elektromobily. Autorom architektonického konceptu je kancelária Arhitektura Krušec zo Slovinska. Krajinnú architektúru projektu a sadové úpravy navrhlo slovinské štúdio AKKA, lokálnym architektom je slovenské štúdio Vallo Sadovsky Architects. Viac o projekte nájdete na webovej stránke projektu Rezidencie Pri mýte: www.primyte.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Tam, kde sa perú špinavé peniaze! Osobnosťou architektúry a stavebníctva 2021 sa podľa ocenení ASB GALA stal Ing. arch. Iľja Skoček

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.