Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. januára 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Rakúšania obľubujú vlakové spojenie Viedeň – Bratislava

BRATISLAVA 28. januára – Od zavedenia tzv. Bratislava – Ticket na trati Viedeň – Bratislava a späť predali Rakúske spolkové železnice ÖBB v ostatnom roku až 178.000 cestovných lístkov. Týmto sa zvýšil rekord z roku 2012 o 11 percent. „Dvojciferné zvýšenie je vysoko nad naše očakávania,“ povedal Michael Fröhlich, regionálny manažér osobnej prepravy ÖBB pre východný región. A dodal, že k tomu prispieva atraktívna ponuka viac ako sedemdesiatich vlakov za deň, ktoré premávajú medzi oboma hlavnými mestami na Dunaji, ako aj výhodné tarify pre cestujúcich.

Spiatočný lístok z Viedne do Bratislavy v cene 15 eur zahŕňa aj využívanie mestskej hromadnej dopravy v našom hlavnom meste ako aj prepravu bicykla. Z Bruck an der Leitha alebo z Neusiedl am See stojí cesta do Bratislavy len 8 eur a z Marcheggu alebo Kittsee dokonca len 5 eur.

Stovky rakúskych turistov využili už aj zľavy na prehliadky v Bratislave alebo jazdu historickým vláčikom, ktoré získali vďaka využitiu služieb ÖBB pri ceste do a z Bratislavy.

Užitočné informácie pre cestujúcich prináša brožúrka BratisLover, ktorá obsahuje cestovný poriadok, hlavné turistické atrakcie a podujatia v Bratislave i mapku centra. BratisLover vznikla v spolupráci s bratislavským magistrátom a rakúski turisti a ďalší záujemci ju získajú na predajných miestach ÖBB vo Viedni, Dolnom Rakúsku a Burgenlande alebo si ju môžu priamo stiahnuť http://bit.ly/1fex1hV.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Skvelé pivo pre všetkých: Budvar dnes oslavuje inšpiratívne ženy v českom pive Kto bude súperom Slovákov na domácich ME hádzanárov? Tipnite si v Niké

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.