Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. apríla 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

PROXENTA rozširuje svoje pôsobenie na českom trhu o novú službu

BRATISLAVA 30. apríla – Po dvojročnom pôsobení obchodníka s cennými papiermi PROXENTA Finance na českom trhu, ktorého činnosť využívali viaceré české subjekty na nákup cenných papierov, rozširuje spoločnosť svoje pôsobenie o ďalšiu službu. Je ňou možnosť sprostredkovania konzervatívnych investičných príležitostí priamo do cenných papierov finančnej skupiny PROXENTA, ako aj investície do jej vlastných projektov, pričom spomínané aktivity sú vykonávané pod dohľadom Českej národnej banky. Keďže na vykonávanie investičnej činnosti je nutný osobný kontakt s klientom, v týchto dňoch buduje spoločnosť svoju českú kanceláriu, ktorá by mala mať do konca roka až 20 zamestnancov. Svoju kamennú pobočku tak otvorila v administratívnom centre v Budějovickej aleji v Prahe 4 a jej novým riaditeľom sa stal finančník Marek Pokorný.

„Naša finančná skupina už od začiatku svojho pôsobenia na Slovensku v roku 2009 mala v pláne rozšíriť svoju činnosť a realizovať projekty aj v Českej republike. V roku 2012 sme vstúpili na český trh prostredníctvom obchodníka s cennými papiermi, tento rok pribudla ďalšia služba, a to možnosť investície priamo do našich cenných papierov a projektov. Som presvedčený, že pre našich českých klientov bude ponúkaná možnosť diverzifikácie portfólia investícií aj v mene euro zaujímavá, čím sa môžu pripraviť na prípadný prechod na euro v Česku alebo minimalizovať tak svoje investičné riziko,“ povedal Pavol Kožik, predseda dozornej rady PROXENTA Finance.

Marek Pokorný vyštudoval Verejnoprávnu činnosť na súkromnej strednej škole TRIVIS v Prahe. Od ukončenia stredoškolského štúdia pracoval ako obchodný zástupca v rôznych finančných spoločnostiach, ktoré sa venovali investičnému sprostredkovaniu. Od roku 2010 pôsobil ako konateľ spoločnosti Regalis, ktorá sa špecializovala na investičné poradenstvo a sprostredkovanie obchodov s cennými papiermi so zameraním na český a americký trh. V apríli 2014 sa stal riaditeľom českej pobočky skupiny PROXENTA.

Kontakty: info@proxenta.cz; tel.: +420 234 703 302

Finančná skupina PROXENTA pôsobí na slovenskom a českom trhu už od roku 2009. Za toto obdobie sprostredkovala svojim klientom konzervatívne investície do partnerských a vlastných projektov vo výške viac ako 100 miliónov eur.
PROXENTA, SE je sprostredkovateľom konzervatívnych investičných príležitostí. Zameriava sa najmä na investície do korporátnych dlhopisov a zmeniek, predovšetkým tých, ktoré sú emitované v rámci finančnej skupiny PROXENTA.
PROXENTA Finance, o.c.p., a.s., je obchodníkom s cennými papiermi, ktorý poskytuje investičné služby a vedľajšie služby na Slovensku a v Českej republike.
PROXENTA Private Equity, s.r.o. zastrešuje realizáciu investičných projektov spadajúcich do portfólia skupiny PROXENTA a je emitentom pre zmenkový program v rámci skupiny.
PROXENTA Bohemia, s.r.o. je emitentom pre dlhopisový program skupiny PROXENTA a zastrešuje realizáciu investičných projektov na území Českej republiky.

http://www.proxenta.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

V Devínskej Novej Vsi vyrastie rezidenčný projekt Stockerka Investičné fórum 2023 – do čoho investovať v budúcom roku?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.