Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. augusta 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Projekt REFUGE prináša previazanie praxe a vzdelávania

BRATISLAVA 8. augusta – REFUGE, jeden z medzinárodných projektov EkoFondu, sa blíži do svojho finále. Pedagogickým pracovníkom, rodičom a žiakom prináša praktické nástroje a informácie prepájajúce odborné vzdelávanie so skutočnými potrebami na trhu práce.

Projekt spájajúci témy energie, ekológie a vzdelávania REFUGE (z anglického Renewable Energy for Future Generations – Obnoviteľná energia pre budúce generácie) vznikol na základe niekoľkoročnej predchádzajúcej spolupráce odborných škôl a neinvestičného fondu EkoFond, ktorého zriaďovateľom je Slovenský plynárenský priemysel, a.s. Cieľom projektu REFUGE je pripraviť podmienky na lepšie previazanie praktického odborného vzdelávania s potrebami energetického trhu.

REFUGE je ďalšou z aktivít na podporu školstva, v rámci ktorých EkoFond inicioval a podporil vznik nového študijného odboru Technik energetických zariadení budov celkovou sumou vyše 800 000 eur. Výsledkom úspešného dlhodobého partnerstva sú tri novovybudované odborné učebne (v SOŠ v Trnave, Banskej Bystrici a Prešove) a predovšetkým vzbudenie záujmu mladých ľudí o tento typ odbornej prípravy, ako aj veľký záujem budúcich zamestnávateľov o ich absolventov. Počet prihlášok na nový študijný odbor každým rokom rastie – z 53 študentov v r 2010na 110 študentov v treťom roku existencie nového študijného odboru. „Som rád, že za posledné roky sa nám podarilo dosiahnuť viaceré konkrétne úspechy a rozbehnúť množstvo aktivít. Momentálne napríklad prebieha dobrovoľná prázdninovú prax pre žiakov v distribučnej spoločnosti a zároveň pripravujeme odborný výcvik pre žiakov vyšších ročníkov vo firmách zaoberajúcich sa obnoviteľnými zdrojmi energie,“ povedal PaedDr. Milan Ponický, riaditeľ Spojenej školy v Banskej Bystrici – Kremničke, ktorá je jednou z partnerských škôl projektu REFUGE.

Jedným z plánovaných výstupov z projektu REFUGE je príručka o povolaniach v oblasti obnoviteľných zdrojov energie určená predovšetkým pre výchovných poradcov, rodičov, žiakov a pedagógov. Príručka poskytne základný prehľad a informácie o typoch zamestnaní v tejto oblasti a možnostiach uplatnenia absolventov technických odborov v praxi. Súčasťou projektu je tiež príprava a realizácia školení výchovných poradcov a príprava učebných textov pre študijný odbor Technik energetických zariadení budov.

Projekt REFUGE podporila Európska únia prostredníctvom Programu celoživotného vzdelávania – programu Leonardo da Vinci – mnohostranné projekty „Prenos inovácií“ v roku 2011 pod číslom 11310 1618. Projekt sa realizuje od decembra 2011 do konca novembra 2013. Partnermi projektu sú školiaca a konzultačná firma IDEC S.A. z Grécka, Integrovaná střední škola z Českej republiky, SOŠ elektrotechnická Trnava, Spojená škola Kremnička Banská Bystrica, SOŠ technická Prešov a Štátny inštitút odborného vzdelávania. Bližšie informácie o projekte REFUGE sú na webovej stránke www.refuge.ekofond.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

KOOPERATIVA prináša nájomné bývanie už aj do Bratislavy – sprístupní 102 bytov v komplexe Ovocné sady Trnávka Kaufland cez víkend otvoril svoj sedemnásty K Park, do Brezna prišiel aj Separ

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.