Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. mája 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Projekt Pobočka pomáha sa rozbehol v múzeu

BRATISLAVA 11. mája – Návštevníci Devína si môžu na mape poznačiť netradičný, no pútavý cieľ prechádzky, ktorý zveľadili aj dobrovoľníci v rámci programu Pobočka pomáha. Priamo v Starom kameňolome sa totiž nachádza geologické múzeum, pre turistov atraktívne expozíciou v prírode a polohou, a vďaka práci rôznych organizácii i zamestnancov Providet Financial zakrátko i svojim areálom.
Podpora dobrovoľníctva zamestnancov a obchodných zástupcov v rámci projektu Pobočka pomáha má v spoločnosti Provident Financial niekoľkoročnú tradíciu.

„Vyberáme si predovšetkým miesta, ktoré poznáme, kde žijeme a vidíme, čo im chýba. Radi sa pridáme k akejkoľvek aktivite, ktorá ich pomôže zveľadiť. Kameňolom v Devíne pozná hádam každý, no málokto by tam hľadal múzeum geológie alebo expozíciu pútavých sôch z rúk umelcov nielen zo Slovenska. Zarastený a znečistený areál s nečitateľnými informačnými tabuľami tieto zaujímavé veci však spoľahlivo skrýval,“ priblížila miesto Zuzana Hijová, koordinátorka projektu.

Geologické múzeum v prírode sa nachádza na konci obce Devín a je na Slovensku unikátne napríklad lomovou stenou, na ktorej zanechali stopy morské záplavy ešte z čias treťohôr. „Zišlo sa nás viac ako dvadsať, vyčistili sme priestor od odpadkov, strihali sme a pílili kríky. Neďaleko kameňolomu sa nachádza prírodná aj Národná prírodná rezervácia Devínska Kobyla, pod ktorou sme pred časom s kolegami pomáhali čistiť tamojší Dendropark, pričom jeho časť Srdce bola našim pričinením ľahšia o sedemdesiat vriec odpadu,“ spomína Z. Hijová.

Do projektu Pobočka pomáha sa každý rok zapájajú desiatky dobrovoľníkov z jednotlivých pobočiek Providentu na celom Slovensku. Ich počet za obdobie trvania programu od roku 2012 je zatiaľ 338 a spolu odpracovali 2034 hodín. Najbližšie majú naplánovanú akciu znova v Bratislave na Majerníkovej ulici, kde budú pomáhať natierať lavice pre malých školákov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

dm podporila sumou vyše 6-tisíc eur ekologický projekt Mojich sedem stromov v Starom Meste Marius Jurgilas na Finweek Bratislava Conference: “CBDC nevnímam len ako odpoveď na krypto, ale aj ako samostatný fenomén.”

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.